INVERTED MIND – druga płyta „Broken Mirror”

Inverted.Mind_Broken.Mirror28 stycznia 2017 r. w kultowym, krakowskim klubie „Alchemia” miała miejsce premiera „Broken Mirror”, najnowszego albumu sludge metalowego INVERTED MIND.
„Broken Mirror”, drugi w dorobku INVERTED MIND długograj, ukazał się nakładem Defense Records i przynosi ponad 50 minut sludge metalu w stylu odwołującym się do dokonań CROWBAR, EYEHATEGOD, DOPETHRONE czy AMENRA. Nagrań albumu dokonano w Studio 67 pod okiem producenta Dominika Burzyma (MORD’A’STIGMATA, ATROPHIA RED SUN, FLESHWORLD, PLANET HELL), a za misterną oprawę graficzną płyty odpowiada Przemysław ‘Gaclav’ Gacka.

Album został udostępniony do pełnego odsłuchu za pośrednictwem profilu Bandcamp zespołu (https://invertedmind.bandcamp.com/), a ponadto poprzez YouTube można zapoznać się z dwoma utworami z „Broken Mirror”:

„Self-Portrait”: https://youtu.be/9ejg7n8oft4
„Broken Mirror”: https://youtu.be/rAdUudZN1Io

Tracklista:
1. Cold Breath
2. Broken Mirror
3. Self-Portrait
4. Subconscious
5. Perception Chains
6. Fear
7. Deep Hole
8. Lost in My Own Fears
9. Let Your Freedom Be Your Grave

Zespół INVERTED MIND został założony w Krakowie w 2011 roku przez Jana Słomskiego i obecnie funkcjonuje jako trio w składzie: Jan Słomski – gitary, wokale, Michał Tomaszek – bas, Dariusz Darasz – perkusja. Zespół ma na koncie dwa wydawnictwa: „Introduction to Mandness”’ (demo 2012) i „Nothing but Suffering” (CD 2013).

Inverted.Mind_photo2017

www.facebook.pl/invertedmind

www.defensemerch.com