ISTNIENIE – thrash/death/metalcore

Image

gatunek:  thrash/death/metalcore
miasto:  Grudziądz
rok powstania:  2004
dyskografia:  1xCD-R
wydawca:  brak
Wszystko zaczęło się w roku 1997, kiedy powstał zespół ANTY (w składzie: Adi – perkusja, gitara, wokal; Boni – bas; Radek – gitara). W tamtym okresie powstał jeden ważny utwór, który potem jeszcze długo był wykonywany. W 1998 r. za perkusją zasiada Kris, reszta składu nie ulega zmianie. W styczniu 1998 odbył się pierwszy koncert grupy w Świeciu n/Osa; kolejne miały miejsce m.in. w miejscowości Lasin. Kolejne dzieje kapeli to próby w Lisnowie na strychu – pod zmieniającymi się wciąż nazwami (EGZEKUTOR, CRAZY FUCKERS…) 1999 to rok odrodzenia zespołu pod nazwą KWIATY ZŁA, a potem MROK w składzie Adi – gitara, wokal; Boni – gitara, wokal; Kris – perkusja. Nastąpiło przeniesienie prób do Gminnego Ośrodka Kultury w Świeciu n/Osą. W tym okresie grupa zagrała koncerty w Lisewie, Rogoźnie, Lasinie, Toruniu (przegląd). W roku 2003 kapelę zasilił basista Valdez (poźniej gitara).
Jako ISTNIENIE zespół zrodził się w 2004 roku w składzie: Adi – wokal, gitara; Kris – perkusja; Valdez – gitara, bas. Znów zmieniło się miejsce prób – na Biały Bor pod Grudziądzem. W tym samym roku grupa została wyróżniona na przeglądzie „Gapa”. Został też nagrany materiału demo i odbyło się kilka udanych koncertów. We wrześniu do składu dołączył Bartosz – bas. Lata 2005-2006 przynoszą kolejne koncerty (Toruń, Grudziądz, Ilawa, Jabłonowo Pomorskie, Nowe nad Wisłą). Rok 2006 to następna zmiana miejsca prób, tym razem zespół przeniósł się do Teatru w Grudziądzu.
13.10.2006 to data ukończenia pracy nad pierwsza płytą zatytułowaną „Eibeic Az Ermu”, nagraną w Nowia Studio w Toruniu.
Początek roku 2007 to wydanie albumu własnym sumptem, koncerty, nowe znajomości w kręgach muzycznych i plany na przyszłość…
Skład zespołu:
 
Adi – wokal, gitara
Kris – perkusja
Valdez – gitara
Kazan – bas

Image

                      Dyskografia:

                     „Eibeic Az Ermu”
             (CD-R, self released, 2007)

Kontakt:

istnienie_rules@o2.pl
gg 5845282

www.myspace.com/istnienie

Image