THAW / OUTRE – kasetowy split

thawoutre_tape_coverKasetowy split THAW / OUTRE ukazał się 31. października 2013 za pośrednictwem wydawnictwa Third Eye Temple w ściśle limitowanym nakładzie 150 numerowanych kaset. Za oprawę graficzną odpowiedzialny jest Marcin Łojek z Ibsen Design.

THAW doczekał się w końcu pierwszego oficjalnego wydania mini albumu „Advance MMXII”, którego premiera prawie dwa lata temu zwróciła uwagę szerszego grona odbiorców na swoisty fenomen rodzimej sceny, jakim jest brawurowo łączący dziki black metal z super ciężkim drone/sludge sosnowiecki ansambl. Zespół na tę okazję przygotował dodatkowy premierowy 8-minutowy utwór, ukazując swoje jeszcze bardziej eksperymentalne i nieprzewidywalne oblicze.

Partnerem THAW na tym wydawnictwie jest krakowski OUTRE, który w niedawno poszerzonym do pięciu osób składzie prezentuje pięć premierowych kompozycji ujętych w formę mini albumu koncepcyjnego. Materiał nawiązuje do bardzo dobrze przyjętej, wyprzedanej EPki „Tranquillity”, eksplorując jeszcze odważniej obszar wykraczającego poza utarte schematy black metalu.

www.thaw.bandcamp.com/album/advance-mmxii

www.youtube.com/watch?v=yu8VNuXMPNs

www.facebook.com/thawnoise

www.facebook.com/outremetal

www.facebook.com/thirdeyetemple

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.