Knurfest V: MINETAUR, COFFINFISH, TARPAN, DIUNA – 21.12.17 / Warszawa

Po pierwsze – będzie wesoło, po drugie – będzie mocarnie, ale po trzecie i najważniejsze – będzie na poważnie. Oto zbliżają się 5 urodziny kapeli MINETAUR, zwyczajowo fetowane pod kryptonimem Knurfest.

W czwartek 21 grudnia 2017 w klubie Pogłos w Warszawie, we współpracy z agencją koncertową Deerhunter Booking, odbędzie się Knurfest V, czyli przyjęcie urodzinowe warszawskiego zespołu metalowego MINETAUR – naturalnie, z okazji 5 rocznicy jego powstania.

W tym roku brudzić dechy muzyką będzie toruńska DIUNA (VHS grunge), poznański TARPAN (diesel sludge), krakowski COFFINFISH (ściekowy sludge)  oraz MINETAUR (wakacje death metal).

Teraz dwie najważniejsze informacje dotyczące imprezy:
1.) Oprócz napojów w klubie będą pierogi.
2.) Tradycyjnie oprócz muzyki na żywo prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla czworonożnych ziomków – po raz kolejny będziemy wspierali Fundację Bezdomniaki, a puszki znajdować się będą na bramce, przy merchu i na barze. Oprócz tego na stoisku merchowym przyjmować będziemy koce, miski, zabawki, karmę i inne produkty mogące ułatwić kłakom trudny zimowy czas. Zwierzęta powinny się chronić.

MINETAUR / COFFINFISH / TARPAN / DIUNA

Kiedy: 21 grudnia 2017 (czwartek);
Gdzie: klub Pogłos (ul. Burakowska 12, Warszawa);
Wejście: 19:00;
Bilety: 25 PLN (w dniu koncertu na bramkach).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/229070267626662/

Coś więcej o zespołach:
MINETAUR – czyli warsaw sludge’n’roll est. 2012. Kapela która już wzbudza spory szacunek w Polsce i zagranicą. Chłopaki dzięki swojej ciężkiej pracy stali się dobrze rozpoznawaną marką jeśli chodzi o ciężkie granie. Jak sami określają grają death metal z naleciałościami południowoamerykańskiego groove’u, charakterystycznego np. dla Pantery.

Prawdziwa uczta dla miłośników nie tylko ciężkiego grania, ale również dla tych, którzy w muzyce cenią oryginalność. Zespół działa od 2012 roku i do tej pory wydali EP „We take it seriously” (która w całości jest do odsłuchu w internecie) oraz LP pt. „Gravel Pit”, którego recenzja ukaże się u nas już niebawem.
Linki:
https://minetaur.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Minetaurband/

DIUNA (stoner/psychedelic/noise rock).
Linki:
https://www.youtube.com/watch?v=kbG2i3ERJ6Q
https://www.facebook.com/pg/diunaband/

TARPAN (post-sludge/groove metal).
Linki:
https://www.youtube.com/watch?v=QPKUS3cq-HE
https://www.facebook.com/pg/tarpanofficial/

COFFINFISH (post metal/experimental/sludge).
Linki:
https://www.facebook.com/pg/Coffinfishband/
https://www.youtube.com/watch?v=8GsNKjyRxmw