Kolejne zespoły na FOAD Fest 2!

FOAD Concept, czyli organizatorzy krakowskiego FOAD Festu II (o którym przeczytacie więcej tutaj), podzielili się kolejnymi, świetnymi ogłoszeniami!

Line-up, składający się dotąd z INFERNAL WAR, KZOHH oraz WITCHMASTER zasiliły trzy ekipy, które robią różnice – ABORYM, HATE oraz RAGEHAMMER!

Włosi z ABORYM, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli industrialnego black metalu, powołany do życia w 1992 roku na południu Włoch. Już na debiucie „Kali Yuga Bizarre” w kilku utworach gościnnie pojawił się legendarny leader MAYHEM – Attila Csihar, by na dwóch kolejnych płytach pełnić funkcję głównego wokalisty. Ponadto na przestrzeni lat zespół współpracował z Faustem, perkusistą m.in. EMPEROR, oraz liderem MYSTICUM – Prime Evil. Dyskografię kapeli zamyka płyta „Shifting.Negative” wydana na początku zeszłego roku.

Natomiast HATE to grupa działająca aktywnie już blisko trzy dekady i mająca na swoim koncie 10 pełnych albumów. Powstała w 1990 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty i wokalisty ATF Sinnera, gitarzysty Quacka, basisty Martina oraz perkusisty Mittloffa (dziś związanego z RIVERSIDE). Obecnie jedynym członkiem oryginalnego składu pozostaje Adam „The First Sinner” Buszko – główny kompozytor i autor tekstów. Wczesne nagrania formacji mocno nawiązują stylem do dokonań m.in. DEICIDE, od wydanego w 2005 roku albumu „Anaclasis” w muzyce HATE znaleźć można też wpływy black i industrial metalu.

RAGEHAMMER to czteroosobowy zespół z Krakowa założony w 2012 roku. Zdradzając fascynację starą szkołą metalu granego przez VENOM, BATHORY czy HELLHAMMER, RAGEHAMMER prezentuje swoim stylem wypadkową thrash, black i heavy metalu. Zespół ma w swoim dorobku demo wydane w 2012 roku, split ze szwedzkim TURBOCHARGED oraz bardzo dobrze przyjętą pełną płytę „The Hammer Doctrine” z roku 2016.