LEASH EYE nagrywa płytę „V.I.C.I.”

LEASH.EYE_band2013Zespół LEASH EYE nagrywa nową płytę, której tytuł brzmi – jak można się spodziewać – „V.I.C.I.”. Prace nad tym trzecim studyjnym albumem dobiegają końca. Muzycy po raz kolejny zdecydowali się powierzyć opiekę nad brzemieniem ‚Heinrichowi’ (Filip Hałucha) z Sound Division Studio. Już niebawem usłyszymy efekt końcowy ich starań! Płyta ukaże się prawdopodobnie jesienią tego roku nakładem Metal Mind Production.

Na stronie zespołu – www.facebook.com/leasheye – można zobaczyć zdjęcia zrobione podczas nagrań.

To już trzecia nasza wizyta w Sound Division Studio i kolejna bardzo udana. Zaczynamy czuć się tam jak w domu. Ewidentnie studio nabrało jeszcze większego charakteru, co jest zasługą nowych urządzeń jakie pojawiły się od ostatniego razu oraz zmiany Heinricha w podejścia do pracy. Teraz nagrywa się o wiele szybciej uzyskując ciekawsze brzmienia. W tej chwili jesteśmy już na etapie kończenia wprowadzeniu śladów i z niecierpliwością czekamy na miksy” – mówi Arek „Opath” Gruszka, gitarzysta LEASH EYE.

Członkowie LEASH EYE nazywają swoją muzykę Hard Truckin’ Rock, a w praktyce jest to mieszanka dużej ilości melodyjności hard rocka rodem z lat 70-tych oraz elementów stoner-metalu czy też southern rocka. Brzmienie zespołu to osadzona sekcja rytmiczna wzbogacona o mięsiste gitary oraz przesterowane organy Hammonda. To wszystko okraszone niebanalnym, typowo hard-rockowym wokalem daje mieszankę klasyfikującą muzykę Leash Eye w kategoriach hard rocka na miarę XXI wieku. 2 listopada 2011r. zespół wydał pod szyldem Metal Mind Productions drugą płytę, „V.I.D.I” (produkcja Tomasz ‘Orion’ Wróblewski), która została świetnie przyjęta i oceniona przez recenzentów. Zespół zwyciężył w konkursie Antyradia dzięki czemu mógł wystąpić podczas Antyfestu na tej samej scenie co Iron Maiden i Motorhead. LEASH EYE zagrał również na Wacken Open Air Festival. Utwory z drugiego krążka pozwoliły grupie dotrzeć do międzynarodowego etapu konkursu organizowanego przez sieć restauracji Hard Rock Cafe.