LOBOTOMIA, HELLWOOD, RECTIFIER, VIPERS TRIBE – 12.05.17 / Łódź

Prezentujemy kolejny łódzki koncert z gatunku tych mniej grzecznych i bardziej różnorodnych. Od heavy metalu, przez groove, thrash, black po death! Klub Krańcoofka w Łodzi ugości 12 maja maniaków wszelakich gatunków ekstremy, także tej alkoholowej.

Headlinerem, czyli gwiazdą wieczoru, czyli Creme de la Creme imprezy będzie LOBOTOMIA – skład, który już niejeden mózg fizycznie nawrócił na thrash/black/death metal. A tak na serio to nie mniej głośnymi i agresywnymi headliner’ami tej operacji będą: HELLWOOD, RECTIFIER oraz VIPERS TRIBE.

Oficjalny opis kapel:

RECTIFIER (heavy metal):
Zaczyna się od spotkania 4 ludzi, których jedynym celem jest przekazanie światu ich własnej wizji na to jak powinien brzmieć metal. Wkrótce wspólnym wysiłkiem stworzone zostają pierwsze utwory, inspirowane zarówno brzmieniem Venom czy Bathory jak i Mastodon lub Gojira, a następnie zebrane znajdują swoje miejsce na EP zatytułowanym „Of Flame and Perdition”, który światło dzienne ujrzał u schyłku roku 2014.
Łącząc surowe i pierwotne brzmienie wczesnych black metalowych zespołów z pełnym energii heavy metalowym uderzeniem Rectifier wyrusza w drogę, ku chwale.
https://www.facebook.com/RectifierRips/

LOBOTOMIA (thrash/death/black metal):
Zespół grający thrash wplatający motywy znane w death czy nawet black metalu. Aktualnie skład został poddany lekkim modyfikacją. Zespół uzupełnił drugą gitarą Slavek (ex. Red Forest), a wokal Wiśnia (ex. Red Forest, Bedlam). Zespół aktualnie nagrywa numery na pierwszą Epkę, która powinna ujrzeć światło dzienne w okolicach jesieni 2017.
https://www.facebook.com/lobotomiaband/

HELLWOOD (groove metal):
Zespół muzyczny złożony z pancurów, brudasów i jednego core’owca, grający muzykę.
https://www.facebook.com/Hellwoodband/

VIPERS TRIBE (death metal):
Zespół uformował swój skład w 2013 roku. W 2015 wydał demo „Godbeast” na którym znalazło się 6 numerów w klimatach death metal. W 2016 udało im się przebrnąć przez eliminacje i zagrać na festiwalu Dark Fest 2016, a kolejno na Brutal East. Aktualnie szykują się do wydania kolejnej płyty. Zespól wciąż ewoluuje, dlatego w nowych utworach miesza różne gatunki metalu, jednak wciąż tematem przewodnim jest death metal.
https://www.facebook.com/VipersTribe

LOBOTOMIA + HELLWOOD + RECTIFIER + VIPERS TRIBE

Kiedy: 12 maja 2017 (piątek);
Gdzie: Krańcoofka  (ul. Piotrkowska 29, Łódź);
Wejście: 19:00;
Bilety: 5 orenów/golda (na bramkach).

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/692819164234114/

Widzimy się!