Mariusz Stelągowski (ex Multum In Parvo) — grafik komputerowy, webmasmaster, vj

MARIUSZ STELĄGOWSKI
grafik komputerowy, vj (visual jockey), webmaster

Kontakt:
mariusz@pchelp.pl
gg: 2316961
tel. 0668831804

www.blutvision.tk
www.myspace.com/blutvision

Grafiką komputerową zajmuję się od kilku lat. Swoje zainteresowania graficzne łączę m.in. z pracą w wydawnictwie książkowym, dla którego przygotowałem kilkadziesiąt projektów okładek na książki. Jednak najwięcej satysfakcji sprawia mi projektowanie graficzne dla sceny muzycznej – okładki płyt, booklety, strony internetowe, loga itp…
Ponadto, od 2005 r. – kiedy to oficjalnie dołączyłem w charakterze vj`a (visual jockey) do składu rockowego zespołu SJEL – zajmuję się również wizualizacjami. Z tę grupą wystąpiłem na kilkudziesięciu koncertach, klubowych i plenerowych. Graliśmy i robiliśmy wizualizacje zarówno dla kilkudziesięciu osób, jak i kilkuset czy kilku tysięcy ludzi – m.in. na takich imprezach jak Festiwal Muzyki Młodej Białorusi – Basowiszcza 2006 i 2005 (jako gość z Polski), Festiwal Rock Fest w Białymstoku, Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2006 i 2007 oraz na koncertach SJEL w ramach tras zespołów HUNTER („Teli Tour 2005”) czy FARBEN LEHRE (trasa na XX -lecie zespołu).
Na koncie mam też kilka gościnnych występów z takimi zespołami jak CRUENTUS, FARBEN LEHRE, HUNTER, PLATEAU oraz MILCZENIE OWIEC.
Wykonuję też tzw. vj-mixy czyli wizulizację do muzyki w formie teledysków.
Na początku 2007 r., jako pierwszy obcokrajowiec dołączyłem do greckiego kolektywu artystycznego Spectraliquid zrzeszającego wokół siebie muzyków, twórców video oraz vj`ów i designerów.
W latach 1997-2006 prowadziłem niezależny serwis muzyczny „Multum In Parvo” poświecony muzyce metalowej. Po jego zamknięciu nie zrezygnowałem do końca z muzyki i powołałem do życia projekt industrialno-noise`owy DIGITAL SUICIDE. W 2005 r., z pomocą zaprzyjaźnionego wokalisty – Tomka z zespołu NEWBREED, zarejestrowaliśmy debiutanckie demo.
W swoich pracach – czy to graficznych czy multimedialnych – najchętniej poruszam się wokół tzw. dark art lub zimnych, industrialnych klimatów. Jednak uwielbiam też eksperymentować z innymi stylami i nie boję się nowych wyzwań. Do moich graficznych bogów zaliczam przede wszystkim takich grafików jak Set<h> oraz Travis Smith. Ponadto inspiruje mnie cała masa innych ilustratorów czy designerów nie związanych ze sceną muzyczną.
Jeżeli chodzi o warunki współpracy, to każda jest rozpatrywana indywidualnie i do „dogadania się”. Dla mnie tego rodzaju grafika to przede wszystkim hobby i nie patrzę na nią tylko przez pryzmat wynagrodzenia. Najważniejsze, żeby projekt satysfakcjonował zarówno mnie jak i zespół, a pieniądze – choć są ważne i miło jest dostać uczciwe wynagrodzenie finansowe za swoją pracę – to w tym przypadku jest ono kwestią drugorzędną. Na co dzień pracuję jako grafik i co z tego, że mi za to płacą, skoro nie zawsze odczuwam satysfakcję ze zrealizowanych projektów. Nie boję się żadnych wyzwań i chętnie podejmę współpracę z każdym zespołem, niezależnie od gatunku muzyki, jaki wykonuje.

Przykładowe grafiki:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

Osiągnięcia:

– front cover ATROPHIA RED SUN „Demo 2002”
– front cover DIGITAL SUICIDE „Demo 2005”
– front i back cover MENTALNA SIŁA „Koktajl Mentalnova”
– logo oraz front cover i booklet litewskiego JMMS „Almost Everything I Want to Say”
– front cover i booklet debiutanckiej płyty zespołu TAPEWORM
– ilustracja na back cover DREAM SYSTEM „Traveling After Midnight”
– kilkadziesiąt okładek książek
– kilkadziesiąt koncertów w charakterze vj`a z zespołami
ze sceny rockowej, punkowej i metalowej
– kilka vj-mix`ów
– kilkanaście stron internetowych
– dołączenie do greckiego kolektywu artystycznego Spectraliquid
– projekty graficzne biletów, plakatów, identyfikatorów oraz zinów koncertowych
– wizualizacje dla zespołu CRUENTUS

Atmospheric Magazine serdecznie zaprasza do współpracy z Mariuszem Stelągowskim!