MARTWA AURA Tenebrae Divine 2017

Coraz więcej na polskim podwórku kapel, które powracają do black metalowych lat ’90, nie inaczej jest w przypadku MARTWEJ AURY, która na EPce pt. „Tenebrae Divine” stara się przychylić słuchaczom zimnego, śmiercionośnego piekła.

Zacznę od tego, że wydanie płyty wywarło na mnie pozytywne wrażenie, a jak wiadomo – wszystko pierw zjada się oczyma. Trupio-cmentarna szata graficzna przywodzi na myśl funeral-doom metalowe klimaty. W środku znajdziemy równie intrygującą wkładkę z portretem trumiennym noworodka oraz typowymi dla tego nurtu obrazami symbolizującymi upadek ludzkości. Na prawdę fajne, porządne i klimatyczne wydanie.

Wszystkie trzy utwory na płycie, czyli „Tenebrae”, „Divine” oraz „Manes” trzymają się klasycznego „burzumowego” kanonu – wciągają i kuszą zimnymi riffami, nieco bardziej zajadłym „schriekiem” spod znaku NON OPUS DEI oraz nienużącą głębią utworów, która objawia się charakterystyczną rytmiką pracy gitar i nienaganną, jak na podziemny black metal, jakością dźwięku.

Kawałki nie są może zbyt długie (poza „Manes”, które trwa ponad 8 minut), ale dostarczają niezbędnej porcji „pustki” i nie pozostawiają słuchacza z niedosytem. Po kilku przesłuchaniach odniosłem jednak wrażenie, że „Tenebrae” i „Divine” brakuje nieco oryginalności i przebłysku, w związku z czym chłopaki nawet jakby bardzo chcieli pociągnąć je do 8 minut to nie byłoby z czego. Na tym tle wyróżnia się wspomniany „Manes”, który stylistycznie jest nieco inny od pozostałych kawałków – słyszymy tutaj surowy, atawistyczny black metal z częstymi zmianami tempa. A na końcu sympatyczne intro.

Reasumując, „Tenebrae Divine” to kawał dobrego, klasycznego black metalu, który pewnie spodoba się każdemu fanowi takich brzmień. Mam jednak obawy czy materiał MARTWEJ AURY obroni się przed upływem czasu, ponieważ już po 2 czy 3 przesłuchaniach odniosłem wrażenie, że robi się monotonnie.

[Vexev]

Martwa Aura: www.martwa-aura.bandcamp.com
Under the Sign of Garazel: lezarag@wp.plwww.utsogp.pl

The Dark Direction of Bodybuilding! | IronMag Bodybuilding Blog clenbuterol for sale usa Top 9 Bodybuilding Recipes | T Nation