MASS INSANITY – death metal

Image

 

gatunek:  death metal
miasto:  Chojnice
rok powstania:  2003
dyskografia:  1xCD, 1xproCDR, 2xdemo, 1xpromo

obecny wydawca:  Brewery Distro

 

Zespół MASS INSANITY powstał we wrześniu 2003 r., z inicjatywy muzyków związanych wcześniej z projektami FEDON, CLOSED EYE VISIONS, IN MULIERIBUS. Pierwszy skłąd tworzyli: Mały i Lisu – wokale, Wiechu – gitara, Hary – bas, Michał – perkusja.

Pół roku wspólnego grania przyniosło efekty w postaci dema „In Deadly Silence”. Materiał został nagrany w Hapiś Sound Studio w jedyne 30 godz., co niestety słychać: jakość nagrania niespecjalnie zadowoliła zespół. Grupa zaczęła koncertować

W międzyczasie kapela została zasilona przez drugiego gitarzystę Bingo, który jednak szybko rozstał się z kapelą. Nie była to ostatnia zmiana w składzie, gdyż w lipcu 2004 r. nastąpiła roszada na stanowisku pałkera. Michała zastąpił Hektor. A na stanowisko drugiego gitarzysty znaleziono Rafala i w tym składzie zespół gra do dziś.
Rok 2006 wzbogacił dyskografię zespołu o nowy stuff. „99% Rehaersal Promo” to dwa utwory nagrane na tzw. setkę (w studiu został zrealizowany tylko wokal). Grupa nadal koncertowała (m.in. z TEHACE). Niestety wokalista został wezwany przez armię…
Rok 2007 kapela otworzyła nagraniem materiału demo „Language Of The Dead” w charzykowskim studiu Hapis Sound. W marcu grupa zagrała mini trasę po Niemczech i Holandii, grając u boku DEVIOUS, DEATH BY DAWN, KUDRA MATA.

Pod koniec 2007 podziemne Brewery Distro wydało – pod tytułem „Silent Language” – na jednym CDR dwa dema MASS INSANITY („In Deadly silenie” i „Language Of  The Dead”).

W lipcu 2009 MASS INSANITY wszedł do studia celem realizacji swojego pierwszego albumu pt. „The Hypochrist”. Prace nad albumem trwały do czerwca 2010. Jak poprzednio, wydaniem i promocją płyty zajął się Arek z Brewery Distro. Premiera nastąpiła w lipcu 2011.

W międzyczasie ze współpracy z zespołem zrezygnował Hary, którego miejsce na etacie basisty na krótko zajął Jarek.

 

 

Skład zespołu:

 

Mały – wokal

Viehu – gitara

Rafał – gitara

Hektor – perkusja

? – bas

 

 

Dyskografia:

„The Hypochrist” (CD, Brewery Distro, 2011)

„Silent Language” (pro CDR, Brewery Distro, 2009)
„Language Of The Dead” (demo, 2007)
„99% Rehersal Promo” (promo, 2006)
„In Deadly Silence” (demo, 2004)

Kontakt:

Marcin Brzeziński
ul. Ceynowy 5/37
89-604 Chojnice
insanity_metal@op.pl
gg 1795282

www.massinsanity.metal.pl
www.myspace.com/massinsanity

Image