MEGHIDO – hard rock

meghigo_logo

MEGHIDO to hard rockowy zespół z nowego Sącza.

Został założony w 2006 roku przez Adama Habelę (wokal) oraz Michała Chruślickiego (gitara). Niedługo potem do zespołu doszedł Tomasz Kulig, który pierwotnie grał na instrumentach klawiszowych, po czym rozpoczął grę na gitarze. Kilka miesięcy później skład grupy zasilił basista- Adam Pawliczak. Po pewnym czasie do zespołu doszedł Jakub Kulak, zajmując miejsce za perkusją. Z roli wokalisty zrezygnował jednak Adam Habela – zastąpił go Lech Zwoliński. W ten sposób ukształtował się rdzeń grupy.

Zespół bardzo długo szlifował (i dalej szlifuje) swoje zdolności muzyczne poprzez grę coverów ulubionych zespołów (IRON MAIDEN, BLACK LABEL SOCIETY, DEEP PURPLE, DREAM THEATER), pracując jednocześnie nad autorskimi utworami.

Do największych dotychczasowych sukcesów MEGHIDO należą: nagranie dwóch albumów demo, zajęcie 2. miejsca (w 2009 r.) i 1. miejsca (w 2010 r.) w powiatowym przeglądzie zespołów, który odbył się w Krościenku.

W chwili obecnej grupa skupia się na tworzeniu nowego materiału oraz koncertuje w rodzinnym mieście i okolicach. Zespół cały czas współpracuje z pierwszym wokalistą, Adamem Habelą, który pomaga przy tworzeniu tekstów.

Całość zarejestrowanego materiału, nagranego w Pozytywnym Studiu w Nowym Sączu jest dostępna do odsłuchania na MySpace (www.myspace.com/meghido).

Aktualny skład:

Michał Chruślicki – gitara prowadząca

Tomasz Kulig – gitara rytmiczna

Adam Pawliczak – gitara basowa

Jakub Kulak – perkusja

Lech Zwoliński – wokal

 

Kontakt:

meghido.band@gmail.com

 

www.myspace.com/meghido