Metal Aberration Tour: DEAD MIND, PLETHORA + supporty

Wraz z początkiem listopada rozpocznie się mini-trasa koncertowa dwóch młodych metalowych formacji – DEAD MIND (death metal) oraz PLETHORA heavy/progressive metal).

Na początek, w towarzystwie lokalnych supportów, odwiedzą dwa miasta – Ostrów Wielkopolski oraz Katowice.

.

Pierwsze zapowiedziane wydarzenie odbędzie się 9 listopada w Piwiarnii u Bossmana, jako support wystąpi EMERGENCY PLAN (rock/punk). Pod koniec miesiąca muzycy przeniosą się na Śląsk by zagrać jeden koncert w katowickim klubie Faust (30 listopada). Tym razem w roli wspomagaczy pojawi się sosnowicki THE HARDEST (heavy metal).

Rozpiska „Metal Aberration Tour”:
09.11.18 – PLETHORA / DEAD MIND / EMERGENCY PLAN – Ostrów Wielkopolski (Piwiarnia u Bossmana);
30.11.18 – PLETHORA / DEAD MIND / THE HARDEST – Katowice (Faust).

Tuż przed rozpoczęciem trasy, będziecie mogli usłyszeć muzyków obydwu zespołów gościnnie w Jarocinie podczas wydarzenia „Halloween w JOK Jarocin” w dniu 31 października.

Opis kapel:
PLETHORA – Plethora powstała w 2013 roku. Powołaniu zespołu przyświecało stworzenie nowej jakości w muzyce metalowej – połączenia energii, kunsztu muzycznego i melodyjności. Plethora to bogactwo dźwięków i olbrzymia dawka energii. Zespół buduje mocny skład doświadczonych muzyków – silnych osobowości, dla których muzyka nie może być i nie jest kompromisem lub drogą na skróty. Podejście to wyraża się w nowoczesnych, szybkich kompozycjach, rozbudowanych partiach instrumentalnych i niepowtarzalnym wokalu. Świat muzyczny potrzebuje świeżości i właśnie to mamy do zaoferowania. Plethora. Tworzymy coś nowego. Przyłącz się.

DEAD MIND – wrocławski zespół wykonujący death metal nieprzerwanie od końca 2007 roku. Przesłanie zawarte w tekstach dotyczy głównie psychologii, ludzkiej natury jak i szeroko pojętego umysłu. Na koncie mają wydane w 2012 roku demo „Mental Confrontation” oraz liczne koncerty i festiwale, na których dane było im grać z takimi kapelami jak Decapitated, Christ Agony czy Furia.

EMERGENCY PLAN – Zespół powstał w 2015 roku w Jarocinie i rozpoczął karierę od grania muzyki w klimatach rocka i punka. Obecnie zespół, w tym samym składzie, zmienił kierunek muzyczny na cięższe klimaty na pograniczu metalcore i metalu progresywnego. Skład zespolu: perkusja – Rogas, gitara solowa – Alvaro, wokal i gitara prowadząca – Shonto, bas – Werter.