Metal Doctrine Festival 2017: DRAGON, CHRIST AGONY, BESATT, INFERNO, BOTTOM, OFFENCE, FETOR, SPATIAL – 28.07.17 / Piekary Śląskie

Polska scena festiwalowa rośnie w siłę! Do grona tegorocznych festiwali, dołącza zawodnik wagi ciężkiej – Metal Doctrine Festival w Piekarach Śląskich.

Dzięki wspólnym wysiłkom włodarzy miejskich i śląskich fanów ciężkich brzmień w piątek 28 lipca 2017 r. na terenie przy Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich wystartuje pierwsza edycja Metal Doctrine Festival. Przyświecający organizatorom cel ożywienia życia koncertowego w Piekarach Śląskich oraz promocji miasta wśród przybyłych gości uświetnią występy uznanych w kraju i świecie formacji. A wśród nich DRAGON, BESATT czy CHRIST AGONY (oraz wiele innych!)

Metal Doctrine Festival:
DRAGON + CHRIST AGONY + BESATT + INFERNO + BOTTOM + OFFENCE + FETOR + SPATIAL
Kiedy: 28 lipca 2017, godz. 14:30;
Gdzie: Piekary Śląskie – Kopiec Wyzwolenia;
Bilety: wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/301089643677923/

Nie może was tam zabraknąć! Ku chwale doktryny metalu!

Opis kapel:

DRAGON – legendarna śląska formacja thrash metalowa, która w latach 80-tych należała obok KAT czy TURBO do ścisłej czołówki ciężkiego grania w Polsce. Liczne występy na Metalmanii w katowickim Spodku, a przede wszystkim znakomite płyty ze słynną „Hordą Goga” na czele przysporzyły zespołowi grono wiernych fanów, które również i dziś daje o sobie znać, przyjmując entuzjastycznie występy zespołu wracającego do aktywności koncertowej po latach uśpienia.
https://www.facebook.com/DragonPolska/

CHRIST AGONY – zespół będący jednym z prekursorów black metalu w Polsce, działając nieprzerwanie od 1990 roku, dorobił się statusu formacji kultowej. Autorzy pomnikowej wręcz dla historii polskiego metalu płyty „Moonlight” i wielu innych, znakomitych albumów nie tracą formy, czego dowodem niegasnąca popularność koncertów formacji pod wodzą Cezarego „Cezara” Augustynowicza.
https://www.facebook.com/ChristAgony/

BESATT – pochodząca z Bytomia formacja od ponad ćwierć wieku z powodzeniem buduje na świecie solidną markę polskiego black metalu. Dziewięć świetnie przyjętych przez krytykę muzyczną albumów studyjnych, masa pomniejszych wydawnictw oraz liczne koncerty w Polsce i za granicą, w tym m.in. w Ameryce Południowej ugruntowały Besatt miejsce w panteonie polskiego metalu.
http://www.besatt.net/

INFERNO – czeski towar eksportowy pod wodzą charyzmatycznego wokalisty Tomaša Trombika to jedna z ważniejszych w naszej części Europy grup black metalowych. Ponad 20 lat działalności, ponad 30 wydawnictw na koncie i niegasnąca popularność koncertów Inferno to gwarant znakomitego występu Czechów.
https://www.facebook.com/Inferno-322975231147644/

Ponadto podczas festiwalu zaprezentują się Śląskie zespoły metalowe, które swoim dotychczasowym dorobkiem pokazały najwyższą jakość i niemałe uznanie polskich fanów metalu:

BOTTOM – działający od 1995 roku zespół z Rogoźnika od lat serwuje thrash/groove metal na wysokim poziomie. Dorobili się jak dotąd kilku albumów studyjnych, z czego najnowszy „Psychofilia”, wydany został w kwietniu 2017 r. przez Deformeathing Production i zbiera bardzo dobre recenzje w prasie muzycznej.
https://www.facebook.com/Bottom1995/

OFFENCE – zafascynowany szwedzką szkołą death metalu zespół z Bytomia dwoma płytami, wydanymi przez zasłużoną polską wytwórnię Mad Lion Records udowodnił już, że ma poważne zamiary muzyczne, a nieokrzesana ekspresja koncertów Offence znana jest już w całym kraju.
https://www.facebook.com/offence.offcial/

FETOR – przedstawiciele niszowego w Polsce gatunku slam death metal okazali się niemałą sensacją na polskim rynku muzycznym. Ich debiutancka płyta „Abandoned Hope”, wydana przez brytyjską wytwórnię Rotten Music, z powodzeniem depcze po piętach takim tuzom gatunku jak Kraanium czy Devourment, również w wydaniu koncertowym.
https://www.facebook.com/fetorofficial/

SPATIAL – pyskowicki zespół uprawiający melodyjny death metal, swoją popularność na Śląsku zawdzięcza przede wszystkim licznym koncertom u boku m.in. TSA, Horrorscope, Closterkeller czy Hate oraz festiwalowi „Niech cisza milczy”, którego są współorganizatorami. Ich debiutancka płyta „Silence” ukazała się nakładem Metal Scrap Records z Ukrainy.
https://www.facebook.com/hordaspatial/