METALIATOR – EPka „Spalone Miasto”

metaliator_spalone.miastoMETALIATOR, thrash metalowy zespół z Warszawy, do którego cech rozpoznawczych należą szybkie tempa, drapieżny głos wokalistki oraz teksty w języku polskim, 23 czerwca 2013 r. wydał EPkę „Spalone Miasto”. Nagrań dokonano w NADstudio, a miks i mastering wykonał Janos w Progresja Studio.

„Spalone Miasto” to pięć premierowych numerów, które ukazują bardziej dojrzałe muzycznie oblicze zespołu, co słychać zarówno w warstwie kompozycyjnej, jak i lirycznej, a także w produkcji materiału. Nie ucierpiały na tym jednak potężne pokłady thrash metalowej energii bijącej z każdego riffu. W muzyce zawartej na „Spalonym mieście” da się dostrzec inspiracje zarówno polskimi, jak i europejskimi czy amerykańskimi legendami, METALIATOR stawia jednak przede wszystkim na własne, nierzadko nieschematyczne spojrzenie na thrash.

 

Tracklista:

1. Zawiśniesz

2. Nie biorę jeńców

3. Spalone miasto

4. Cienie

5. Miotacz ognia

 

Grupa powstała w 2008 roku. Pod koniec roku 2010 ukazało się demo „Jeden z milionów”, które spotkało się z entuzjastycznymi recenzjami w podziemnych mediach metalowych oraz dobrym przyjęciem na koncertach w całym kraju. Dwa utwory znalazły się na pierwszej edycji składanki „Thrashing Damnation Thru Compilation”.

 

kontakt@metaliator.pl

www.metaliator.pl

www.facebook.com/metaliator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.