Metalmania 2018 – 07.04.17 / Katowice (Spodek)

Mamy dla was kolejne wieści o najbardziej znanym polskim festiwalu metalowym, który po reaktywacji w tym roku, nie zwalnia! Oto kolejne ogłoszenia na Metalmanii 2018, czyli XXIV edycji prawdziwego święta metalu!

7 kwietnia przyszłego roku odbędzie się kolejna edycja festiwalu. Headlinerem będzie norweski EMPEROR, a tego samego dnia w katowickim Spodku ujrzycie również weteranów death metalu z ASPHYX, nieobliczalną black metalową formację DESTROYER 666, greckich niszczycieli z  DEAD CONGREGATION, a na Drugiej Scenie zagrają m.in. przedstawiciele rodzimego groove metalu z Warszawy, MINETAUR, a daniem głównym będzie legenda polskiego thrash metalu – ALASTOR. Poniżej więcej informacji o nowo ogłoszonych kapelach!

Najnowsza edycja Metalmanii będzie nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale i prawdziwym metalowym świętem. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów metalu. Metalmania pozostaje wierna swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców. Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 22 kwietnia br. w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie formacje jak m.in. SAMAEL, CORONER, MOONSPELL czy SODOM.

Duża scena:
EMPEROR
ASPHYX
DESTROYER 666
XENTRIX
DEAD CONGREGATION
NAPALM DEATH
ROMAN KOSTRZEWSKIEGO & KAT
MEKONG DELTA
SKYCLAD
INSAMMER
WOLF SPIDER (WILCZY PAJĄK)
BLAZE OF PERDITION

Mała scena:
ANIMA DAMNATA / ALASTOR / VOIDHANGER / RAGEHAMMER / TERRORDOME / SHODAN / MINETAUR / INVERTED MIND / KULT MOGIŁ / VISCERA/// / ROADHOG / KETHA

Goście specjalni:
Christophe Szpajdej (projektant, malarz, grafik)
Krzysztof „Prosiak” Owedyk (malarz, grafik, twórca komiksów)

Kiedy: 7.04.2018;
Gdzie: Katowice – Spodek;
Ceny biletów w przedsprzedaży:
FAN – 666 PLN;
Loża – 355 PLN;
Sektory czerwone H, J – 260 PLN;
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 PLN;
Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 PLN;
Płyta – 190 PLN;

Bilety już w sprzedaży:
http://shop.metalmind.com.pl/

Kolekcjonerskie:
www.ticketpro.plwww.eventim.plwww.ebilet.plwww.biletin.plwww.ticketportal.pl

Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl/metalmaniawww.facebook.com/MetalmaniaFestival/

Opis kapel:
ASPHYX to legendarna już formacja z Holandii, której korzenie sięgają 1987 roku, a jej twórczość to precyzyjny death doom metal. Formacja zadebiutowała w 1991 roku za sprawą płyty „The Rack”. W 2000 roku grupa zawiesiła działalność, ale już 7 lat później została reaktywowana i działa do dnia dzisiejszego. W 2016 roku ukazał się ostatni studyjny album Holendrów, „Incoming Death”, który stanowi esencję bezlitośnie brutalnego stylu grupy.

ALASTOR ma już ugruntowaną pozycję na polskiej scenie thrash metalowej. Pierwszy krążek w dorobku grupy, „Syndroms of the Cities” ukazał się w 1989 roku i w kolejnych latach zespół intensywnie działał na polu koncertowym i wydawniczym, jednak pod koniec lat 90. zespół zawiesił swoją działalność, aby w 2005 roku powrócić do życia. W 2012 roku ukazał się ostatni album w dotychczasowym dorobku Alastor, „Out of Anger”, którym zespół potwierdził, że należy do polskiej metalowej pierwszej ligi.

DEAD CONGREGATION to jeden z najlepszych greckich przedstawicieli brutalnego death metalu, którego koncerty to nie tylko popis technicznych umiejętności muzyków, ale i majstersztyk w budowaniu specyficznego, wręcz mistycznego klimatu. Grupa powstała w 2004 roku w Atenach i ma na swoim koncie dwie EPki, split z HATESPAWN oraz dwa pełnowymiarowe albumy: „Graves of the Archangels” z 2008 roku i „Promulgation of the Fall”, który ukazał się 6 lat później i znalazł się we wszystkich najważniejszych podsumowaniach na najlepszą metalową płytę 2014 roku.

MINETAUR to warszawski zespół, który działa od 2012 roku, swoją twórczość sami określają jako sludge’n’roll. W tym roku ukazał się debiutancki album i jednocześnie trzecie wydawnictwo w dorobku grupy „Gravel Pit”, który promował teledysk do utworu „Hammered”. Za okładkę płyty odpowiada Branca Studio (m.in. SLASH, GHOST, PARADISE LOST, CONVERGE). Zespół pracuje obecnie nad nowym krążkiem.