Metalmania 2018 – ogłoszono dwa nowe zespoły!

Do składu tegorocznej Metalmanii dołączyły dwie nowe kapele – szwedzki INSAMMER oraz polska KETHA!

Już 7 kwietnia odbędzie się XXIV edycja Metalmanii. Headlinerem festiwalu będzie norweski EMPEROR. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka zagranicznej oraz polskiej sceny metalowej i tego dnia w Spodku wystąpią 24 zespoły.

Na Dużej Scenie zagra szwedzka formacja INSAMMER, natomiast koncerty na Drugiej Scenie rozpoczną się od występu zespołu KETHA.

Więcej informacji o festiwalu i biletach znajdziecie tutaj: http://atmospheric.pl/metalmania-2018-07-04-17-katowice-spodek/.

INSAMMER to jedna z najbardziej obiecujących grup na szwedzkiej scenie metalowej, której przewodzi charyzmatyczna wokalistka Vika Dola i gitarzysta Dennis Wise. Historia zespołu sięga 2011 roku, a nazwa grupy wywodzi się z powieści Roberta A. Heinleina, „Drzwi do lata”. W październiku zeszłego roku formacja nagrała EPkę „Seeds”, która ukaże się już w marcu, a jej zawartość sam zespół opisuje jako transfusion metal. Płytę promuje teledysk do utworu „The System”, za produkcję którego odpowiedzialny jest Patric Ullaeus (m.in. IN FLAMES, ARCH ENEMY).

KETHA doskonale znana jest już fanom alternatywnego metalu. Zespół zadebiutował w 2008 roku za sprawą płyty „III-ia” i do tej pory wydał w sumie 4 albumy studyjne, z czego najnowszy „0 hours starlight” ukazał się w zeszłym roku i uznany został za najbardziej dojrzałe dzieło w dorobku tej krakowskiej formacji i jedną z najciekawszych metalowych płyt 2017 roku. Grupa grała już m.in. na Off Festivalu, a także u boku takich zespołów jak np. VADER, BLINDEAD czy RIVERSIDE.