Metalowe ogłoszenia na CASTLE PARTY

Jakiś czas temu informowaliśmy na naszym funpage’u, iż ze składu CASTLE PARTY 2018 wypadła KATATONIA, czyli jeden z zespołów, który miał należeć do grona headliner’ów 25-ej edycji bolkowskiego festiwalu. KATATONIA to zespół rozerwany pomiędzy gothic rockiem, a doom metalem, więc wiadomość mogła zawieść, tak i zwolenników gotyckiej odsłony festiwalu, jak i fanów metalu.

Jednak organizatorzy postarali się by luka po szwedzkim zespole została szczelnie zapełniona, więc pozwoliliśmy sobie na małe przypomnienie przy jakich metalowych (i okołometalowych) kapelach będziemy się bawili w dniach 12-15 lipca 2018 na Zamku i w byłym Kościele Ewangelickim:

SAMAEL (industrial metal):
Związki szwajcarskiego SAMAEL z Polską liczą sobie już 30 lat. To właśnie u nas zespół, jeszcze jako duet dał jedne z pierwszych koncertów poza swoją ojczyzną i spotkał się z ciepłym przyjęciem. 2017 jest dla nich rokiem, w którym obchodzą swoje 30-lecie działalności artystycznej. W swoich muzycznych poczynaniach, SAMAEL czyli „Anioł Śmierci” stale poszukiwał nowych brzmień. 13 października do sprzedaży trafi „Hegemony”, 10. płyta szwajcarów. Przypomnijmy, że nowy album pionierów industrialnego metalu wyda austriacka Napalm Records. Materiał dostępny będzie w edycji CD, wersji cyfrowej oraz na winylu.

IN THE WOODS… (progresywny metal/doom metal/ambient):
Zespół został założony w mieście Kristiansand w Norwegii. Zaczynali jako blackmetalowy, wydając w 1994 demo, i debiutancki album w 1995 roku. Od tego momentu muzyka zespołu zaczęła się zmieniać. Zmiany te doprowadziły do wypracowania własnego stylu będącego wypadkową progresywnego metalu, doom metalu, ambientu i awangardy.
W 1999 grupa wydała ostatni album i zawiesiła działalność. Jednak w ubiegłym roku, po 17 latach milczenia IN THE WOODS… powracają z nowym albumem.

LICHO (grotowski black metal):
Po premierze albumu „Podnoszenie czarów” i listopadowej trasie z FURIĄ i THAW, LICHO nie śpi, a jego zabawy z ciemnością i tym co trzeszczy trwają w najlepsze. Począwszy od wczesnych materiałów – „Licho” (demo) oraz splitu „Jak naprawić duszę ludzkości” z DUSZĘ WYPUŚCIŁ, a na dwóch pełnych płytach skończywszy, formacja ewoluowała od solowego projektu Szturpaka aż do zespołu w pełnym tego słowa znaczeniu. Taniec na łysej górze, pogrzeb w karczmie, rozmowy z kamieniem – oto przedziwne gusła w duchu, któremu tym razem twórcy zdecydowali nadać imię grotowski black metal.

ABOVE AURORA (black metal):
Z Poznania i Reykjaviku wywodzi się ABOVE AURORA, tajemniczy blackmetalowy twór. Zakorzeniony w tradycji kształtowanej przez BURZUM, FUNERAL MIST, MGŁĘ czy WATAIN, muzyka projektu oferuje hipnotyczną podróż przez rozmaite wymiary pesymizmu. Po wydaniu pełnowymiarowego debiutu „Onwards Desolation” (Pagan Records) w 2016 r., ABOVE AURORA szykuje się do wydania nowego materiału w 2018 r.

Nie można też zapomnieć o kilku zespołach nie łojących stricte metalu, ale z powodzeniem ściągających fanów folk metalu w całej Polsce i na świecie: LEŚNYM LICHU, syberyjskim NYTT LAND czy też o projekcie byłego basisty legendarnej kapeli EMPEROR, który wystąpi na Castle Party 2018 pod szyldem MORTIIS (ambient, rock gotycki).

Jak co roku dla metalheads’ów (i nie tylko) przygotowywany jest Dzień Metalu w byłym Kościele Ewangelickim, podczas którego cały dzień lana jest metalowa smoła (która dociera też na after party). Nie zapomnijcie też, że dominującym ilościowo gatunkiem na festiwalu jest rock/metal gotycki, który łączy w sobie najlepsze cechy muzyki gotyckiej i metalu. Najlepszym przykładem może być tu GOTHMINISTER, który zobaczycie w gronie headliner’ów na Zamku Bolka.

Pełny skład, bilety oraz więcej informacji o festiwalu i zespołach znajdziecie na stronach:
https://castleparty.com/
https://www.facebook.com/castlepartyfestival/