MONSTRUM – heavy metal

 Image 
 

gatunek:  heavy metal
miasto:  Rzeszów
rok powstania:  1994
dyskografia:  2xCD, 3xdemo
wydawca:  Sonic Alternative Nation Grup 
 
 
Zespół powstał w 1994 r. Początkowo zespół grał w skadzie: Mariusz Waltoś – wokal, Paweł Guzek – gitara, Wacław Dudek – gitara, Piotr Kubas – perkusja. Zespół w tym składzie nie zarejestrował żadnego materiału, a na sukcesy trzeba było trochę poczekać.
Na wiosnę 1998 zespół MONSTRUM wystąpił przed kilkutysieczną publicznością na rzeszowskich juwenaliach, a we wrześniu zaprezentował się w Mielcu na Dedal Rock Festiwal, gdzie otrzymał II miejsce i nagrodę publiczności. Za otrzymaną nagrodę nagrali pierwsze studyjne demo w RSC Recording Studio.
W kwietniu 1999 MONSTRUM wsparło zespół QUO VADIS na koncercie w Rzeszowie. Po mieleckim sukcesie zespół postanowił jeszcze raz zawitać na tej imprezie (Dedal Rock Festiwal), lecz tym razem wrócił z I miejscem.
W 2000r. nastąpiła kolejna zmiana za garami, tym razem nowym perkusistą został Szymon Antkowicz.
Na początku 2001 r. zespół opuszcza Paweł Guzek, więc po długich poszukiwaniach jego miejsce zajmuje Marcin Habaj.
Razem z nowym gitarzystą zespół nagrał w RSC Recording Studio w Rzeszowie nową płytę – Demo 2002. We wrześniu zespół opuszcza Szymek a jego miejsce zajmuje Przemysław Rzeszutek. W nowym składzie zespół gra coraz więcej koncertów i jest życzliwie przyjmowany przez publiczność.
We wrześniu 2003 r. także w ramach nagrody, tym razem za występ na Festiwalu Muzyków Podkarpacia, organizowanym przez rzeszowskie kino Rejs, zespół realizuje nowy utwór "Wolności smak", do którego również w ramach nagrody, nakręcony został teledysk. Aby brzmieć mocniej i ciekawiej MONSTRUM w swe szeregi przyjął trzeciego gitarzystę Damiana Zająca (w pażdzierniku 2003 r.).
W maju 2004 r. zespół zakończył prace nad debiutancką płytą. "Za horyzontem ciszy" to 45 minut porywającego, czystego heavy metalu. 10 rasowych kompozycji z polskimi tekstami, intrygującym wokalem, melodyjnymi solówkami i miażdżącym 3-gitarowym brzmieniem!
W jesieni 2005 r. MONSTRUM zagrał na dwóch wielkich koncertach w Przemyślu i Rzeszowie – w obu miastach występując przed kilkunastotysięczną publicznością. Koncert w Przemyślu odbył się w ramach ogromnej imprezy plenerowej pn. "Żegnaj lato na ro(c)k!" organizowanej przez Przemka Grządziela – managera grupy. MONSTRUM zagrał wówczas przed zespołem DŻEM. Kilkunastotysięczna widownia bawiła się również w Rzeszowie podczas koncertu na stadionie Stali Rzeszów. Koncert odbył się podczas finałowego meczu o żużlowe Mistrzostwo Pierwszej Ligi. Zespół skomponował specjalnie na tą okazję hymn "Biało-niebieska jest Stal".
3 grudnia 2005 r. zespół MONSTRUM wrócił zwycięsko z przeglądu muzycznego GO ROCK, który odbył się w Stalowej Woli. Zdobyli tam najcenniejszą nagrodę publiczności.
Rok 2006 obfitował w wydarzenia. przedewszystkim nagrany został materiał na nową płytę a nowym menadźerem zespołu zostaje Paweł Tylko – ex. basista KSU, właściciel Sonic ANG.
W kwietniu 2007 r. ukazała się płyta "VIII Dzień Tygodnia" za sprawą Sonic Alternative Nation Group, a w maju zmienił się basista. Następcą Tomasza Trzpisa został Kamil Śliwiński.
 

Skład zespołu:

Mariusz Waltoś – wokal

Marcin Habaj – gitara solowa
Damian Zając – gitara solowa
Wacław Dudek – gitara rytmiczna
Kamil Śliwiński – bas
Przemysław Rzeszutek – perkusja


ImageImage
Dyskografia:

"VIII Dzień Tygodnia"
(CD, 2007, Sonic Alternative Nation Group)

"Biało niebieska jest stal…"  (singiel, 2005)
"Za horyzontem ciszy"
(CD, 2004, Rejs Rzeszów)
"Wolności smak" (singiel/demo, 2003)
"Demo 2002"
"Demo '98"

Kontakt:

 
  Management:
Paweł Tylko
tel. 0605329732
zakopanesonic@wp.pl

Sprzedaż wysyłkowa płyt:
Przemysław Rzeszutek
przemek@rzeszowski.net

Kontakt z fanami:
przemek@rzeszowski.net
gg: 5518131

 

www.myspace.com/monstrum

Image  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.