MOSHERZ Pit Philosophy `17

Nazwa MOSHERZ powinna być nieobca wszystkim wytrwale śledzącym łamy Atmospheric Magazine. Dla przypomnienia owi wrocławscy thrash metalowcy zaatakowali ubiegłej jesieni debiutancką EPką, która obecnie doczekała się wydania na fizycznym nośniku dzięki Goressimo Records.

„Pit Philosphy” hołduje tradycyjnej odmianie thrashu (z wyraźnymi inspiracjami wczesnymi dokonaniami nieświętej trójcy SODOM/DESTRUCION/KREATOR), choć nie ma tutaj mowy o próbie podłączenia się pod retro trendy. Do największych zalet tego materiału należy zaliczyć organiczne brzmienie wykręcone w Sonic Loft Studio oraz jego niepodważalny groove wyrażony liczbą następujących po sobie odtworzeń „Pit Philosophy” (zwykle gdzieś w okolicy pół tuzina). W MOSHERZ wiedzą co zrobić, żeby nie znudzić słuchacza: mimo trzymania się określonej stylistyki, każdy z utworów posiada indywidualny charakter. Niezależnie od tego czy chodzi o rozpędzony numer tytułowy, czy o marszowy „Bitchless”, bujający „Explorers of the Liquor Store” czy wreszcie bardziej eklektyczny „Stormtroopers of Hell” to wszystkie po kilku przesłuchaniach wchodzą do głowy i już nie chcą z niej wyjść.

Nie ma sensu prokurować rozwlekłej dysertacji na temat zawartości „Pit Philosophy”, bo nie jest to muzyka, w której należy rozkminiać każdą nutkę, a raczej granie, które po prostu albo się lubi albo nie. Na początku chciałem zrugać MOSHERZ za bezwstydną anty-oryginalność i brak własnej tożsamości, ale po kilkudziesięciu przesłuchaniach całości, pasja i szczerość przebijające z tego materiału, wzięły górę nad moim malkontenctwem. Ja muzyczną wizję MOSHERZ kupuję, choć spodziewam się, że pełnię swoich możliwości pokazuje dopiero w warunkach scenicznych, czego nie miałem jeszcze okazji doświadczyć.

Prosta i szczera muzyka dla prostych i szczerych ludzi, więc rozkminy czy jesteście MOSHERZ zainteresowani to już we własnym zakresie. Ja zasadniczo polecam sprawdzić. [Michał Pawełczyk]

MOSHERZ, mosherzthrash@gmail.com; https://www.facebook.com/MosherzThrash/

Goressimo Rec., ul. Basztowa 40/13, 58-316 Wałbrzych; goressimorecords@gmail.com; www.goressimorecords.com