NAMMOTH – death metal

 

Image

gatunek:  death metal
miasto:  Ełk
rok powstania: 2006
dyskografia:  1xdemo
obecny wydawca:  brak

 

NAMMOTH powstał pod koniec 2006 roku w Ełku. Początkowo muzyka zespołu oscylowała w klimatach szeroko pojętego black metalu.
Po wielu perturbacjach personalnych, NAMMOTH ustabilizował skład. Poszukiwania perkusisty zakończyły się pod koniec 2007 roku, gdy do zespołu dołączył Igor Augustynowicz. W odświeżonym składzie zespół zaczął pracę nad nowymi aranżacjami utworów, aby dopasować je do stylu i techniki gry młodego perkusisty. Gra Igora wniosła do muzyki NAMMOTH niespodziewaną świeżość i była jednym z najważniejszych czynników wytyczających nowy kierunek muzyczny, jakim zaczął podążać NAMMOTH.
Przez ten czas zespół zagrał kilka koncertów w regionie, zajmując m.in. I miejsce na Festiwalu Muzyki Rockowej w Orzyszu w 2008 roku.
Na przełomie lutego i marca 2009 roku zespół nagrał materiał demo, na którym gościnnym wokalistą jest Michał Pukin z ełckiego FORGOTTEN PAST. Realizatorem został Krzysztof Murawski, w dużej mierze odpowiedzialny za bardzo mocne, ciężkie brzmienie nagrań. Na materiale demo znalazły się cztery utwory. Teksty to w większości zasługa Artura „Chudego” Chudewniaka (ex TRAUMA,  MASTABAH).
Od niedawna zespół rozpoczął pracę z nowym wokalistą – Mateuszem Grygo.
NAMMOTH posiada obecnie ustabilizowany skład, stałą salę prób, w której zespół gości kilka godzin dziennie i jest otwarty na wszelkie propozycje koncertowe, które pozwolą zespołowi zaprezentować się na żywo jak największej liczbie słuchaczy i fachową  krytykę w recenzjach.
NAMMOTH poszukuje wytwórni i jeszcze w tym roku zamierza powtórnie wejść do studia.

Skład zespołu:

Rafał Mużyło – gitara
Tomasz Rozmysłowicz – gitara
Tomasz Tomkiewicz – bas
Bartosz Mazur – bas
Igor Augustynowicz – perkusja
Mateusz Grygo – wokal

Image

                                                     Dyskografia:

„Demo 2009”
(demo CD-R, 2009)

Kontakt:

Artur Urbanek
Piwnika Ponurego 7/4
19-300 Ełk
artururbanek@wp.pl

www.myspace.com/nammothband

Image

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.