NAUMACHIA – death/black metal

naumachia_logo

 

NAUMACHIA powstała w 1999 roku (w Wyszkowie) z inicjatywy Armanda (gitara, wokal). Po bardzo krótkim okresie czasu do zespołu dołączył Soyak (wokal, gitara) i Koshen (klawisze). Połączenie pasji i zaangażowania trzech muzyków pozwoliło wykreować spójną wizję przyszłości zespołu – NAUMACHIA zamknęła za sobą amatorski okres i postanowiła poważnie przejść do konkretnych działań.

Pod koniec sierpnia w 2000 roku NAUMACHIA zarejestrowała 3-utworowe demo w olsztyńskim Selani Studio, znanym z produkcji takich zespołów jak VADER, CHRIST AGONY, LUX OCCULTA. Dzięki tej pierwszej sesji, zespół nabrał pewności siebie i zabrał się do komponowania nowych utworów. W październiku 2003 roku NAUMACHIA nagrała album „Wrathorn”, wtedy to grupą zainteresowała się jedna z najlepszych ówcześnie wytworni metalowych w Polsce – Empire Records. Po podpisaniu kontraktu NAUMACHIA dostała szansę zaprezentowania się szerszej rzeszy publiczności (występ na największym festiwalu w Europie środkowo-wschodniej – Metalmania 2005 u boku m.in. NAPALM DEATH, APOCALIPTICA, ARCTURUS, CRADLE OF FILTH, AMON AMARTH, DARK FUNERAL, KATATONIA). Pół roku później Empire Records podpisało licencyjny deal z francuską wytwórnią Adipocere, za sprawą której album „Wrathorn” ukazał się w Europie oraz Ameryce Północnej.

W listopadzie 2005 roku NAUMACHIA zarejestrowała kolejny album „Callous Kagathos”, który miał premierę 15 stycznia 2007 roku nakładem Empire Records. Rok po premierze „Callous Kagathos”, wytwórnia Empire Records zwinęła zwoje skrzydła i w tym samym czasie odsprzedała prawa do albumu Metal Mind Productions, za sprawa której album trafił ponownie na sklepowe półki. Po wydaniu „Callous Kagathos” NAUMACHIA ruszyła z promocją nowej płyty na trasach Sulphur Tour 2007/08 oraz Rebel Angels Tour 3/2008 (z HATE oraz TRAUMĄ).

Pod koniec stycznia 2009 roku NAUMACHIA weszła do studia Hertz, by nagrać swój trzeci album pod czujnym okiem braci Wiesławskich. Sesję poprzedziły zmiany składu. Koshen odszedł z zespołu, a jego miejsce zajął klawiszowiec VX Mind Ripper z ATROPHIA RED SUN. Na basie pojawił się Mortifer z HATE i SALTUS. Za perkusją zasiadł zaś Icanraz (DEVILISH IMPRESIONS, ABUSED MAYESTY). Z nowym składem, pełna motywacji i pasji NAUMACHIA nagrała 41 minut totalnego ekstremalnego black/death metalu. Premiera płyty pt. „Black Sun Rusing” (wydanego w formie digipacka) miała miejsce 25.09.2009 nakładem Witching Hour Prod. Zespół promował album na trasie koncertowej u boku ROTTING CHRIST.

W 2011 roku NAUMACHIA potwierdziła swoją dyspozycję koncertową na festiwalach Music Of Mass Destruction w Norwegii oraz Metal Heads Mission na Ukrainie (jako bezpośredni support VOMITORY).

Obecnie zespół, z pomocą nowego perkusisty Andersa Johansena, komponuje utwory na czwartą płytę – album zostanie nagrany pod koniec 2012 roku w studio Hertz.

 

Skład zespołu:

 

Armand – gitara, wokal

Soyak – gitara, wokal

VX Mind Ripper – instrumenty klawiszowe

Mortifer – bas

Anders Johansen – perkusja

 

Dyskografia:

 

„Black Sun Rising” (digiCD, 2009, Witching Hour Prod.)

„Callous Kagathos” (CD, 2007, Empire Rec. / Metal Mind Prod.)

„Wrathorn” (CD, 2003, Empire Rec. / Adipocere Rec.)

„Demo2000” (CD)

 

Kontakt:

 

naumachia@wp.pl

tel. 998 755 90 (Soyak)

tel. 966 76 235 (Armand)

 

www.naumachia.pl

www.myspace.com/naumachia

http://pl-pl.facebook.com/naumachiametal

 

Naumachia_photo2012

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.