NAUMACHIA – nowa płyta „Machine Of Creation”

Naumachia_foto2013Black/death metalowa NAUMACHIA, polska grupa rezydująca w Norwegii, który ma na swoim koncie trzy pełne albumy (wydane przez Empire i Witching Hour), wydała, nakładem Via Nocturna, czwartą płytę zatytułowaną „Machine Of Creation”.

W 2013 roku w białostockim studio Hertz muzycy NAUMACHIA zarejestrowali 10 kompozycji. Na całą płytę ścieżki gitary basowej nagrał Sławek „Mortifer” Kusterka, oprócz NAUMACHII znany również z zespołu HATE, który zmarł nagle podczas trasy HATE w kwietniu 2013 roku. Za elektronikę odpowiada VX.

Autorem tekstów na całej płycie jest Marcin Urbaś (ex SCEPTIC), który również zaśpiewał w kilku utworach, m.in. w „Multiple Personality” – kompozycji promującej album. Dodatkowo w tym utworze wykorzystano partie wokalne nagrane wiele lat temu przez Covana (ex DECAPITATED), z myślą o trzeciej, nigdy nie wydanej płycie ATROPHIA RED SUN.

Utwór „Multiple Personality”:

Tracklista:

1. Amging Sun
2. Primal Instinct
3. Destroyers
4. Frag-Men-Ted
5. Men Of Down
6. Machine Of Creation
7. Scorched Earth
8. Multiple Personality
9. Lost
10. Amnesia

Zespół tak komentuje zakończenie prac nad płytą:

Jest to dla nas niezmiernie ważny album, zarówno jeśli chodzi o nowe podejście do kompozycji, jakość brzmienia, ale też fakt, że komponowaliśmy go ze Sławkiem, którego nie ma już z nami. Bracia Wisławscy szybko wychwycili nasze intencje i pomogli nam wynieść NAUMACHIĘ na wyższy poziom. Muzyka jest bardzo zróżnicowana, można znaleźć w niej wiele odniesień i płaszczyzn. Tempa są wolniejsze niż te, w których graliśmy dotychczas. Intensywnie pracowaliśmy nad rytmiką i muzykalnością. Płyta jest na pewno bardziej melodyjna od ostatniego albumu, można nawet stwierdzić, że w pewnym sensie wróciliśmy  do początków z „Wrathorn”. Duża cześć utworów powstała „z reki” na próbach, co sprawiło ze muzyka nabrała oddechu i energii. Znajdziecie tu też dużo elektroniki, za którą odpowiada VX. Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego efektu i nie możemy się doczekać koncertów promujących nowy album.”

Raport ze studia nagraniowego / studio teaser:

Przypominamy, że ostatni studyjny materiał NAUMACHIA to „Black Sun Rising” wydany w 2009 roku nakładem Witching Hour.

Sesję zdjęciową zespołu zrobił Łukasz Jaszak, fotograf i autor okładek m.in. DECAPITATED, BLOOD RED THRONE, VOMITORY.

Naumachia_foto1.2013

bieżące informacje o zespole są dostępne pod adresami:

www.naumachia.pl

www.facebook.com/naumachiametal