NEOLITH, LOATHFINDER, KULT MOGIŁ, INTO DARK – 25.11.17 / Rzeszów

W listopadzie br. w rzeszowskim klubie Vinyl odbędzie się koncert niezwykły – Echo Experiment wraz z Atmospheric Magazine zapraszają na galę ognia, smoły i śmierci!

Ten chłodny listopadowy wieczór rozpalą ogniem piekielnym hordy takie jak: NEOLITH, LOATHFINDER, KULT MOGIŁ oraz INTO DARK.

Jeśli po drodze wam z Rogatym albo po prostu z porządnym death/black metalowym łojeniem to rezerwujcie sobie 25 listopada (sobota) na chwilę refleksji nad śmiercią! Jeżeli któraś kapela jest wam jeszcze nieznana to poniżej znajdziecie dłuższy opis!

.

NEOLITH / LOATHFINDER / KULT MOGIŁ / INTO DARK

Kiedy: 25 listopada 2017 (sobota);
Gdzie: klub Vinyl (al. Piłsudskiego 31, Rzeszów);
Wejście: 19:00;
Bilety:
20 PLN (w dniu koncertu od 19:00 do 20:30), 25 PLN (w dniu koncertu po 20:30). Informacja o wynajmie loży poniżej;

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/843127242522290

Opis kapel:
NEOLITH (death black metal) – Neolith powstał w październiku 1991. Pierwsze materiały demo oraz koncerty pozwoliły grupie na zaistnienie w krajowym undergroundzie. W 1998 roku ukazał się debiutancki album „Igne Natura Renovabitur Integra”. Realizacja nagrań przebiegła w sanockim Manek Studio, a za konsoletą siedział Arek „Malta” Malczewski (Behemoth, Decapitated, Azarath). Rok 2004 to już czas „Immortal”, a w trasę promującą płytę, zespół wyruszył m.in. u boku Behemoth. W międzyczasie Neolith wystąpił na tak renomowanych festiwalach jak: Metalmania, Metal Head’s Mission (Krym/Ukraina), Jalometalli (Finlandia) czy też Merciless East. Po wielu miesiącach koncertów Neolith powrócił do studia. Niestety, prace nad nowym materiałem przerwał tragiczny wypadek, w którym zginął perkusista zespołu – Fil. Pomimo tak tragicznego zdarzenia, po pewnym czasie w dębickim Screw Factory pod okiem Jasia Bryta (Vader, Destruction) dokończone zostały nagrania „Individual Infernal Idimmu”. Premiera albumu miała miejsce w maju 2010. W połowie 2014 roku, ukazał się na winylu limitowany do 500 sztuk 7-calowy split ze świeżo reaktywowaną legendą polskiego Death Metalu – Betrayer.
Materiał na czwarty album został zarejestrowany w trzech studiach, a poddany miksowi i masteringowi w Zed Studio pod czujnym uchem Tomka Zalewskiego. W 2015 ukazał się album „Izi.Im.Kurnu-Ki (Fire.Wind.Hell)”, który zbiera cały czas fantastyczne recenzje na całym świecie.
W tym roku wyszła płyta „Primal Sins” (GS Prod.) zawierająca wszystkie demówki nagrane przez Neolith oraz reedycja debiutanciej płyty Igne Natura Renovabitur Integra (Mara Prod.)
Mocnym punktem Neolith są bardzo żywiołowe koncerty, które zespół na przestrzeni lat zagrał w towarzystwie m.in.: Morbid Angel, Krisiun, Vader, Behemoth, Kat, Lux Occulta, TSA, Moonspell, Hate, Devilyn, Svart Crown, Corruption, Krabathor, Christ Agony, Azarath, Decapitated, Trauma, Disastrous Murmur, Dead Infection, Pungent Stench I wielu, wielu innych mniej lub bardziej znanych zespołów metalowej sceny.
Muzyka Neolith w początkowym okresie wyrosła z nurtu Death/Doom Metal, by po okresie wielu zmian i poszukiwań własnego i unikalnego stylu zbliżyć się do brutalnego i mrocznego Death/Black Metalu z elementami Thrash.

Skład:
Grzegorz “Levi” Łukowski – wokal
Krzysiek “Kriss” Dybaś – bas, wokal
Bartek “Bolus” Wierzbicki – gitara
Konrad “Conrad” Białas – gitara
Jurek “Ю” Głód – klawisze
Irek “Beast” Gawlik – perkusja

Kontakt:
www.facebook.com/neolith

LOATHFINDER (blackened doom metal) – zespół został założony na początku 2015 w Krakowie. Ich pierwsza EP “The Great Tired Ones” ukazała się nakładem Godz Ov War. Nagrań dokonali w Satanic Audio a wyszła z tego potężna dawka doom, black i death metalu.

Kontakt:
www.facebook.com/Loathfinder

KULT MOGIŁ (death doom metal) – trio z Tarnowa powstałe w 2014 r. Rok później wydali DEMO „K+M+B 2015” by zaraz potem podpisac kontrakt z Pagan Records na wydanie debiutu “ANXIETY NEVER DESCENDING”, który ukazał się w grudniu 2015 charakteryzowany jako grobowy death metal dla fanów Portal, Necros Christos, Dead Congregation czy Grave Miasma czy też Hellhammer/Celtic Frost.

Kontakt:
www.facebook.com/kultmogil

INTO DARK (black metal) – „Kompozycje, zdominowane szybkimi tempami intensywnych melodii, sporadycznie ustępującymi transowym fragmentom refleksji” – Into Dark to rzeszowski zespół grający black metal ze wskazaniem na współczesną formę tego gatunku, mający na koncie debiutancką płytę „Tone.Death.Memories”, którą aktualnie zamierza promować na koncertach.

Kontakt:
www.facebook.com/intodarkofficial


=============================================
REZERWACJE MIEJSC SIEDZĄCYCH W KLUBIE:
aby zarezerwować loże, należy wysłać sms na nr +48 790 225 085
(opłata jak za normalny sms wg cennika operatora)
i podać:
-> imię i nazwisko,
-> ilość osób,
-> nazwę lub datę koncertu
loże są płatne:
-> duża loża (8-12osób) – koszt 50 zł
-> mała loża (4-6 osób) – koszt 20 zł
odbiór i opłata loży maksymalnie do godziny 22 w dniu koncertu