NERVILLE, DEATH HAS SPOKEN, DISTINCT WAY – 08.12.17 / Białystok

Mamy dla was wieści o dwóch grudniowych koncertach, w miejscach które łączy nie tylko imię w nazwie klubu :) Zaczynamy od imprezy w Białymstoku, która rozpocznie serie.

8 grudnia w pubie Hary wystąpią trzy młode, ale żądne krwi kapele: NERVILLE (progressive death metal), DEATH HAS SPOKEN (doom metal) oraz DISTINCT WAY (thrash metal/rock).

Dokładny opis kapel znajdziecie niżej, a już niebawem więcej informacji o drugim koncercie w Łodzi!

NERVILLE / DEATH HAS SPOKEN / DISTINCT WAY

Kiedy: 08 grudnia 2017 (piątek);
Gdzie: Pub Hary (ul. Warszawska 29, Białystok);
Wejście: 20:00;
Bilety: 10 PLN (dostępne na barze).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/530022817349355/

Opis kapel:
DEATH HAS SPOKEN – projekt studyjny zapoczątkowany w 2016 roku, następnie po zarejestrowaniu materiału w 2017 roku przekształcony w zespół muzyczny. W jego skład wchodzą muzycy od wielu lat działający na metalowo-undergroundowej scenie muzycznej. Death Has Spoken promuje nadchodzącą płytę „Fade” singlem o tym samym tytule. Krążek zawierać będzie 6 utworów w stylistyce doom metalu z wyraźnymi wpływami black, death doom i funeral doom. Materiał został nagrany w białostockim studio „Spectral Sound” a realizacją zajął się Maciej Kowalczyk. Więcej informacji o debiucie kapeli znajdziecie tutaj.

Członkowie zespołu:
Karol Pogorzelski – vocal / rhythm guitar;
Marcin Grygoruk – lead guitar;
Maciej Chodynicki – bass;
Tomasz Ragiń – drums.

Linki:
https://www.facebook.com/deathhasspoken/

DISTINCT WAY – żyjemy w trudnych i nieprzewidywalnych czasach, jednocześnie czasach niesamowitych możliwości. Chcemy dzielić się naszymi odczuciami i przemyśleniami na temat tego co dzieje się wokół nas. Przypominamy wszystkim, że jesteśmy ludźmi, myślimy i podejmujemy decyzje i że wszystko zależy od nas. Dzielenie się tym przez muzykę jest naszym naturalnym wyborem, bo to ono płynie w naszych żyłach.

Biografia:
Jesteśmy grupą przyjaciół znających się od dawna. We wczesnych latach 90-tych braliśmy czynny udział w rozmaitych projektach muzycznych. Po bardzo długiej przerwie na nowo połączyliśmy swoje siły i we wrześniu 2015 postanowiliśmy założyć zespół. Po tygodniu rozpoczęliśmy próby w dwuosobowym składzie z Matim na basie i Daderem na gitarze i wokalu. W ciągu miesiąca do składu dołączyli Robsson na drugiej gitarze i Orzeł na perkusji, kompletując tym samym cały skład.
Nasze pierwsze wrażenia z tego co tworzyliśmy, przywoływały nam metalowe kapele z początku lat 90-tych ze świeżymi pomysłami. Ciężkie melodyjne riffy i wpadające w ucho dźwięki, to na pewno część naszej muzy.
W ciągu sześciu miesięcy stworzyliśmy kilka utworów, które spodobały się nam i szerokiemu gronu naszych znajomych. Postanowiliśmy więc wejść do studia i je nagrać. Jesteśmy „Distinct Way”, gramy to co czujemy i chcemy się tym z Wami dzielić.

Linki:
https://www.facebook.com/DistinctWay.DW/

NERVILLE – zespół tworzą ludzie mieszkający na co dzień w Łodzi i w Zgierzu. Staramy się nie ograniczać klimatycznie, ale w naszej muzyce ponoć słychać inspiracje szwedzkimi kapelami deathowymi (Opeth, Soilwork) czy progrockiem/metalem w stylu Porcupine Tree, Tool. W 2016 nagraliśmy swój debiutancki album „The Grand Design”.

Członkowie zespołu:
Paweł „Harnaź” Trzciński – vox, guitar;
Krzysztof Śmiałkowski – guitar;
Michał Żuchowski – bass;
Marcin Karpiński – drums and percussion.

Linki:
https://www.facebook.com/nervilleband/
http://www.nerville.org/