NEURONSPOILER, SHREDLUST, NIGHT MISTRESS – 8-11.05.2014

2014.05.08_neuronspoiler

HPG Promotion Group oraz ARS Tattoo zapraszają na trasę koncertową Emergence Polish Tour 2014 zespołu NEURONSPOILER.

8 maja 2014 członkowie brytyjskiego zespołu heavy metalowego NEURONSPOILER po raz drugi odwiedzą nasz kraj. Po bardzo dobrym przyjęciu podczas Summer Fall Festival 2012 wracają z 4 koncertami do Polski. Zespół zagra w warszawskim klubie Mechanik, w Domu Kultury w Golubiu Dobrzyniu oraz w Estrada Stagebar w Bydgoszczy. Na zakończenie trasy koncertowej Emergence Polish Tour 2014 panowie wystąpią ponownie w Płocku, tym razem jako gość specjalny festiwalu Rock Tower.

Podczas trasy w Polsce zespół NEURONSPOILER będą wspierać na scenie NIGHT MISTRESS (koncert w Golubiu Dobrzyniu oraz Bydgoszczy) a trzy koncerty będzie otwierać metalowy skład z Płocka – SHREDLUST. Z tym młodym zespołem z Płocka NEURONSPOILER już miał okazję występować podczas wspomnianego wyżej Summer Fall Festiwal 2012.

NEURONSPOILER promuje materiał z wydanej w zeszłym roku płyty pt. „Emergence”. Zawiera ona 10 premierowych kompozycji. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Guillermo “Will” Maya pracujący wcześniej m.in. z The Answer, Breed 77, Panic Cell, Adrian Smith. Płyta została bardzo dobrze odebrana na całym świecie przez samych fanów oraz krytyków muzycznych.

www.neuronspoiler.com

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/627904363955720

 

Emergence Polish Tour 2014:
NEURONSPOILER + supporty

8.05 – Klub Mechanik – Warszawa + SHREDLUST
9.05 – Dom Kultury – Golub Dobrzyń + NIGHT MISTRESS + SHREDLUST
10.05 – Estrada Stagebar – Bydgoszcz + NIGHT MISTRESS + SHREDLUST
11.05 – Rock Tower V – Płock

Ceny biletów: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

———————————————————————————————————

Na pytanie o wrażenia z poprzedniego pobytu w Polsce Erick Tekilla basista zespołu w wywiadzie dla Metal Mundus powiedział:
„Graliśmy w Płocku i było znakomicie. Każda sekunda była fantastyczna, do tego stopnia, że nie chcieliśmy wracać… chcieliśmy więcej. Polska to cudowne miejsce, ludzie są przyjaźni a Polska gościnność jest znana na świecie. Fani w Polsce są szalenie żywiołowi, właśnie tak jak lubię!”

Erick zapytany o wsparcie ze strony polskich zespołów odpowiada:
„Shredlust poznaliśmy w Płocku, jest to młoda krew, dynamiczne i ciekawe granie. Od tamtej pory jesteśmy w stałym kontakcie. Kiedy planowaliśmy przyjazd do Polski od razu wybór padł na nich. A zespół Night Mistress znalazłem na YT, a później udało mi się skontaktować z ich wokalistą. Chłopaki grają świetnie i bardzo pasują do naszego stylu gry. Są bardzo dobrymi muzykami z charyzmatycznym i charakterystycznym wokalistą a poza tym są fajnymi ludźmi. Myślę że te wspólne koncerty wypadną rewelacyjnie i już nie możemy się doczekać! Czekamy na polskich metal maniaków pod sceną!”

 

NIGHT MISTRESS to heavy/power metalowy zespół, który charakteryzują przebojowe, melodyjne kompozycje z mocnym wokalem. Grupa ma na swoim koncie bardzo dobrze oceniany przez krytyków album „The Back of Beyond”. Nowa płyta natomiast ukaże się w połowie 2014 roku. Zespół pod szyldem Nocny Kochanek zasłynął utworem „Minerał Fiutta” napisanym na potrzeby filmu animowanego „Zemsta Faraona”. Muzyka Night Mistress często była wykorzystywana również jako ścieżka dźwiękowa do kreskówki „Kapitan Bomba”.
www.facebook.com/nightmistressband
www.youtube.com/watch?v=7kVLdBN4tDE

 

SHREDLUST powstał w 2010 roku w Płocku, swoją muzykę określają jako mieszankę heavy metalu i thrashu. Pierwszy materiał zarejestrowali w lutym 2011 roku, w warszawskim studio Freeze Art. Został on bardzo pozytywnie odebrany przez fanów, a także internetowe portale muzyczne w Polsce, oraz poza jej granicami m.in. w Holandii, Anglii, Niemczech oraz Włoszech. Shredlust to „żądza rozszarpywania”. I faktycznie, młode wilki rozszarpują na strzępy swoją widownię i jej muzyczne przyzwyczajenia, dodając temu trudnemu gatunkowi muzycznemu niespotykanej od dawna świeżości.
www.facebook.com/Shredlust
www.youtube.com/watch?v=6Zy5cuO-ovw