NEURONSPOILER (Wielka Brytania) – heavy metal

Neuronspoiler_logo

Pięciu członków zespołu Neuronspolier pochodzi z czterech różnych krajów, z trzech kontynentów. Mają różne pochodzenie, a każdy z nich przybył do Londynu jako do miejsca gdzie chciał znaleźć swoją muzyczną drogę. Gitarzyści David del Cid (Honduras) i Paul Sundt (UK), basista Erick Tekilla (Meksyk), perkusista Tim Barclay (UK) oraz wokalista JR (Trinidad i Tabago) są gotowi rozpalić scenę rockową i heavy metalową swoją nieposkromioną muzyczną energią i ogniem! To właśnie tym zjednują sobie ludzi podczas koncertów dokładając oprócz porządnego muzycznego kopa mnóstwo szczerości.
Ten zespół znalazł perfekcyjną równowagę między tradycją a nowoczesno-ścią. Brzmienie zespołu można określić jako połączenie siły zaciśniętej pię-ści, precyzję równomiernego headbengingu oraz smaku i klimatu classic rock’a.
Ich debiutancka EP’ka ‚No Onc’s Safe’ wydana w listopadzie 2010 i wyprodukowana przez Misha Nikolic (Mike Terrana, John West), została bardzo pozytywnie odebrana przez fanów oraz krytyków. Malcolm Dome z Classic Rock Magazine uznał wtedy że jest to jedna z sześciu płyt która może odmienić Wasze życie…
Jednakże najmocniejszą stronę Neuronspoiler widać dopiero podczas występów na żywo gdzie wyzwalają z siebie ogromne pokłady energii i zapewniają publiczności niezapomniane wrażenia! Od powstania formacji w roku 2009 zagrali mnóstwo koncertów w Anglii i porwali nimi tłumy fanów. Teraz celują w pozostałą część Anglii oraz reszty świata.
Nie zależy im na tym żeby byli szybsi, bardziej ciężcy, obrzydliwi czy bardziej pijani niż cała reszta. Nakręca ich pasja do muzyki i mają tylko jeden cel, chcą rozbudzić miłość we wszystkich którzy tej muzyki słuchają!
We wrześniu 2012 zespół Neuronspoiler swoim występem porwał fanów Heavy Metalu na płockiej plaży występując w ramach Summer Fall Festival 2012. Zaskoczył swoją szczerością oraz dynamiką na scenie. Po ich występie w Płocku prasa napisała: „Największym zaskoczeniem okazał się być koncert brytyjskiego zespołu Neuronspoiler. Muzycy znani słabo w Polsce świetnie rozbawili publiczność udowadniając, że heavy metal to cały czas żywy gatunek, który odradza się wraz z nową falą zafascynowanych nim kapel. Podczas show zagrali nie tylko swoje kawałki, ale i covery Iron Maiden i Ozzy’ego Osbourne’a”.
16 lutego 2013 w Londyńskim klubie The Unicorn odbyła się długo oczekiwana premiera ich debiutanckiego albumu pt. „Emergence”. Na krążku znalazło się 10 premierowych kompozycji. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Guillermo “Will” Maya pracujący wcześniej m.in z The Answer, Breed 77, Panic Cell, Adrian Smith. Płyta zyskuje przychylne opinie na całym świecie a zespół fanów z najodleglejszych zakątków świata. MetalAsReligion w swojej recenzji po przesłuchaniu płyty „Emergence“ napisał “Bang your head and swing your pitcher. Like a nee-dle to the throat – it will make you bleed“.
W styczniu 2014 roku Neuronspoiler otrzymał zaproszenie na XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Londynie. Muzycy zagrali na najwyższym poziomie wspierani przez polski fan club który zjawił się w Scala żeby im dopingować. Zespół od pierwszych taktów porwał zebraną pod sceną publiczność do szalonego „pogo“. Oprócz zmęczonej szaleńczym tańcem publiczności pozostawił po sobie świetne wrażenia co zaowocowało powiększeniem polskiego fan klubu.
22go lutego 2014 premierę ma pierwsze profesjonalne video Neuronspoiler. Teledysk grupy Neuronspoiler do utworu pt. „Take the Stage“ pochodzi z debiutanckiej płyty Emergence. Został zrealizowany we wrześniu 2013 w Rochester (Anglia) przez ekipę Eavesdrop Films za reżyserię odpowiada Josh Nolan. Muzycznie miks i mastering zrealizował Guillermo ‚Will‘ Maya odpowiedzialny również za produkcję całej płyty.
Na początku maja 2014 roku Neuronspoiler odwiedza po raz kolejny nasz kraj. Od-wiedzają kilka polskich miast m.in. Warszawę, Golub Dobrzyń, Bydgoszcz oraz po raz drugi występują w Płocku tym razem jako gość specjalny festiwalu Rock Tower V. Zespół kolejny raz zyskuje przychylność publiczności oraz mediów. Media publikują bardzo dobre relacje z koncertów a polski fan klub Neuronspoiler powiększa się o kolejnych wiernych fanów. Podczas koncertów w Polsce podczas „Emergence Polish Tour” na scenie Neuronspoiler miał doborowe towarzystwo zespołów Shredlust oraz Night Mistress.

Neuronspoiler_photo

fot. Artur Szyszko, zdjecie zrobione podczas WOŚP w Londynie

www.neuronspoiler.com
www.neuronspoiler.bandcamp.com/album/emergence
www.facebook.com/Neuronspoiler
www.myspace.com/neuronspoiler