NIGHT IN GALES – zespół podpisał kontrakt z Apostasy Records

Niemiecki death metalowy zespół NIGHT IN GALES, po latach milczenia powraca na scenę.

Dwadzieścia lat temu, w piątym numerze Atmospheric’a dość szeroko rozpisywaliśmy się o nich za sprawą debiutanckiej EPki “Sylphlike” z 1995 roku. O zespole stało się głośno po podpisaniu kontraktu z Nuclear Blast Records. Niemcy koncertowali wtedy u boku takich zespołów jak IN FLAMES, HYPOCRISY, CHILDREN OF BODOM, DEATH, DISMEMBER goszcząc na festiwalach takich jak Rockharz, Wacken Open Air czy Summer Breeze wydając w międzyczasie cztery pełnometrażowe krążki.

W 2001 roku, zespół powrócił z piątą płytą “Five Scars”, jednak rok po jej wydaniu dotychczasowy wokalista Björn Gooßes opuścił zespół by zająć się swoją grupą THE VERY END. W zeszłym roku szeregi NIGHT IN GALES zasilił ich pierwszy wokalista Christian Mueller, z którym nagrali wspominaną debiutancką EPkę “Sylphlike”. NIGHT IN GALES zaczął tym samym prace nad najnowszym albumem, który ma być powrotem do korzeni, gdzie królować mają wściekłe melodyjne solówki na dwie gitary, death metalowa perkusja i maniakalny wokal.

Poniżej prezentujemy wspomianą debiutancką EPkę oraz nieco nowszy utwór.

 

 

 

Niemiecka wytwórnia Apostasy Records, prowadzona przez Tomasza Wiśniewskiego, ma w swoim katalogu takie zespoły jak Ablaze My Sorrow, This Ending, Nailed To Obscurity, Burial Vault, Fragments Of Unbecoming, Damnation Defaced, Sign Of Cain czy Lost Soul.

 

night-in-gales.com

www.apostasyrecords.com