NIGHT MISTRESS – heavy metal

NIGHT.MISTRESS _logo

NIGHT MISTRESS to zespół wykonujący melodyjny heavy/power metal, założony w Skarżysku-Kamiennej w 2003 roku.
W roku 2005 grupa zarejestrowała 4 utwory, które znalazły się na materiale demon-stracyjnym Dłoń z Podziemi. Płyta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród słu-chaczy muzyki metalowej, co poskutkowało szybkim przygotowaniem kolejnych sze-ściu utworów i nagraniem w roku 2006 EP-ki In the Land of the Freezing Sun uzysku-jącej równie dobre recenzje jak poprzedni materiał. To skłoniło członków zespołu do skierowania swojej muzyki także poza granice kraju.
Pod koniec roku 2010 grupa zakończyła rejestrowanie swojej pierwszej płyty długo-grającej zatytułowanej The Back of Beyond. Jeszcze przed zakończeniem nagrań, we wrześniu 2010, jeden z zarejestrowanych wówczas utworów Children of Fire zna-lazł się na kompilacji amerykańskiej wytwórni 272 Records zatytułowanej Kill City vol. 26. Otwiera on wspomnianą składankę, a także był singlem, który ją promował.
The Back of Beyond została wydana 29 kwietnia 2011 roku przez amerykańską Hell Rider Records.
W lipcu 2012 Night Mistress zarejestrowali swój najnowszy utwór Hand of God, który jest singlem zapowiadającym kolejny album grupy. W sierpniu tamtego roku ukazał się teledysk do wspomnianego utworu.
We wrześniu 2012 NM nagrali utwór do animowanego filmu dla dorosłych Zemsta Faraona. Jest on zatytułowany Minerał Fiutta i zdecydowanie jest to kompozycja z przymrużeniem oka. Zemsta Faraona ukazała się w kinach w październiku, a odbior-cy filmu to w dużej mierze fani heavy metalu. Reżyser filmu Bartosz Walaszek stoi również za słynną kreskówką Kapitan Bomba, gdzie również można było kilkakrotnie usłyszeć muzykę Night Mistress.
Również we wrześniu utwór Hand of God z propozycji do listy Turbo Top w Antyradiu przebojem wdarł się na pierwsze miejsce. Na liście utrzymywał się przez miesiące.
W kwietniu 2013 niemiecka wytwórnia Legacy Records wydała reedycję płyty The Back of Beyond. Album został opatrzony nową okładką.
W maju 2013 zespół zagrał na jednym z największych w Polsce festiwalu studenckim Czyżynalia – krakowskie juwenalia, podczas którego wystąpiły takie gwiazdy jak: Within Temptation, Sabaton, White Lies, czy Guano Apes.
W sierpniu 2013 zespół zakończył nagrania do nowej płyty która nosi tytuł Into the Madness. Płyta ujrzała światło dzienne 20 czerwca 2014 roku i zawiera 11 kompozycji wydana została przez niemiecką wytwórnię Power Prog.

NIGHT.MISTRESS _foto

www.facebook.com/nightmistressband