NIRAH – power metal

nirah_logo

 

Zespół NIRAH powstał w marcu 2007 roku na podwalinach nieistniejącej formacji „Wehrwolf”. Dwaj członkowie tegoż zespołu (Mateusz „Mati” Bugielski oraz Wojciech „Morgul” Winiarski) postanowili stworzyć coś zupełnie nowego. Wkrótce po tym fakcie, do składu (póki co jeszcze bez nazwy) dołączyli klawiszowiec Maciej „Lestar” Szot oraz wokalistka Monika Nowak. Kwartet przybrał aktualną do dziś nazwę NIRAH.

Przez zespół przewinęło się wiele osób, których nawet nie sposób wyliczyć. Jednak na początku maja 2007 roku miały miejsce istotne wydarzenia dla kapeli. Do składu dołączyli bowiem Gitarzyści rytmiczni: Ewa Galak oraz Jakub Lula; a niespełna pół miesiąca później dołączył także basista – Adrian Jarosz. Po intensywnych próbach i przyswajaniu przez nowych członków materiału, zespół udał się do krosnieńskiego OTD Studio, by nagrać cover IRON MAIDEN „The Wicker Man”. Jednak z przyczyn losowych, z zespołu odchodzi jego współzałożyciel Mateusz Bugielski. Kapela stanęła w krytycznym punkcie, bez serca jakim w każdej kapeli jest perkusja. Szczęśliwy zbieg okoliczności pozwala na nawiązanie kontaktu i sesyjnej współpracy z utalentowanym perkusistą, którym okazał się być Mateusz „Młody” Smolik. To właśnie z nim NIRAH nagrywał wyżej wspomniany cover. Po nagraniu „The Wicker Man” z zespołu odchodzi Ewa Galak. Tak więc autorski longplay pod tytułem „W Dolinie Królów” nagrany został w sześcioosobowym składzie. Po prawie roku wspólnego grania licznych koncertów, wywiadów (gazeta, rozgłośnie radiowe, a także telewizja) zespół rozwiązuje współpracę z wokalistką Moniką Nowak, gitarzystą Jakubem Lulą, oraz perkusistą Mateuszem „Młodym” Smolikiem. Na ich miejsce przychodziło wielu uzdolnionych muzyków: Aleksandra Samson – wokal, Izabela Bolanowska – wokal, Artur „Arth” Parylak – perkusja, Radosław Caban – gitara; ale ostatecznym składem istniejącym do dziś i to właśnie z nimi nagrany jest najnowszy krążek „Hamunaptra”, to:

 

Katina Manolopolus – wokal

Maciej „Lestar” Szot – instrumenty klawiszowe

Wojciech „Morgul” Winiarski – gitary

Łukasz „Jurgen” Loś – bas

Aleksy „Janusz” Świszcz – perkusja

 

To ich można zobaczyć na koncertach, gdzie będą promować swój najnowszy, wspólny album.

Do sukcesów zespołu można zaliczyć koncerty u boku takich grup jak KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI oraz legendą Bieszczad KSU, liczne wywiady w mediach oraz koncerty po całej Polsce.

Obecny skład kapeli jest mocny i ustabilizowany, który pozwala na, miejmy nadzieję, owocną współpracę.

 

 

nirah_menager@onet.eu

 

 

www.myspace.com/nirah_zespol

 

 nirah_band

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.