Nominacje do nagrody Grammys „Best Metal Performance”

W przyszłym roku czeka nas już 61 edycja Grammy Awards, czyli największej gali muzycznej na świecie, podczas której członkowie amerykańskiej Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji wyłaniają nominowanych w ponad 30 muzycznych kategoriach, by podczas finałowej gali wskazać najlepsze albumu, piosenki i występy na żywo w danym roku.

Grammy Awards postrzegane są jako odpowiednik nagrody Oscara w filmie, dlatego bez skrępowania chcieliśmy podzielić się z wami nominacjami w kategorii „Best Metal Performance” za 2018 rok.

Choć podstawowym warunkiem rozpatrzenia zgłoszenia jest komercyjne wydanie albumu na rynku amerykańskim (co w praktyce eliminuje 80% zespołów na świecie), a zgłoszenia dokonać mogą wyłącznie członkowie Akademii oraz duże wydawnictwa (co eliminuje tym razem 80% małych i niezależnych wydawnictw spoza USA), to można spodziewać się, że wśród nominowanych do najważniejszej muzycznej nagrody świata znajdą się najlepsze z najlepszych metalowych krążków.

Czy aby na pewno? Oto lista nominowanych:

O ile krążek HIGH ON FIRE to ścisła czołówka płyt w 2018, o tyle reszta nominacji wydaje się być co najmniej kontrowersyjna. Poniżej prezentujemy utwory wszystkich 5 kandydatów zaczynając od „najmocniejszej” załogi, czyli DEAFHEAVEN.

Pozostałe kategorie „około-rock’owe” wyglądają równie ciekawie. Tylko spójrzcie jakie zespoły znalazły się wśród nominowanych.

Nominacje w kategorii „Best Rock Song”:
GRETA VAN FLEET – “Black Smoke Rising”;
TWENTY ONE PILOTS – “Jumpsuit”;
BRING ME THE HORIZON – “Mantra”;
ST VINCENT – “Masseduction”;
GHOST – “Rats”.

Nominacje w kategorii „Best Rock Album”:
ALICE IN CHAINS – „Rainier Fog”;
FALL OUT BOY – „Mania”;
GHOST – „Prequelle”;
GRETA VAN FLEET – „From the Fires”;
WEEZER – „Pacific Daydream”.

Gala finałowa Grammy Awards odbędzie się 10 lutego 2019 roku. Będzie transmitowana m.in. na oficjalnym kanale Akademii.