NORTHERN PLAGUE bliskie wydania drugiego albumu

„Scorn the Idle” to tytuł drugiego studyjnego albumu w historii białostockiej grupy NORTHERN PLAGUE. Materiał ukaże się jeszcze w lipcu! 

Trzy lata po wydaniu debiutanckiego albumu, NORTHERN PLAGUE powraca z jeszcze mroczniejszą, atmosferyczną, a jednocześnie bardziej melodyjną wersją black/death metalu, względem tej znanej z wydanego w 2014 roku „Manifesto”. Nowa płyta ukaże się własnym nakładem.

Materiał został zarejestrowany w Sound Division Studio w Warszawie pod okiem Filipa Hałuchy (VESANIA, Heinrich House Studio). Za miks i mastering odpowiada natomiast Arkadiusz „Malta” Malczewski, znany ze współpracy z takimi grupami jak BEHEMOTH, HATE czy DECAPITATED. Materiał składa się z 9 różnorodnych utworów, które pogodzą fanów death metalu, jak i black metalu.

Autorem projektu okładki jest rosyjski artysta znany pod pseudonimem Vergvoktre, którego dzieło wprowadza atmosferę pustki oraz niepokojącej, surrealistycznej wizji ludzkości chylącej się ku upadkowi.

Zespół niedawno wypuścił drugiego singla (pierwszy to „Man of Glass”, którego możecie posłuchać TU), który zatytułowany jest „Crown for Fools”. Utwór opowiada historię szaleńca, który powoli jest uśmiercany przez własną chciwość. Zapraszamy do posłuchania poniżej!

Tracklista:

Blindsight
Rites of the Devourer
Crown for Fools
The Day After
Man of Glass
Vainglory Altar
Workphetamine
Drowned
Prison of Forms