NORTHERN PLAGUE – nowy album „Manifesto”

Northern.Plague_ManifestoPo ciepło przyjętym, debiutanckim „Blizzard of the North” nadszedł czas na pełnoprawne wydawnictwo zespołu NORTHERN PLAGUE. Płyta o tytule „Manifesto” składa się z ośmiu kompozycji – zdaniem kapeli – utrzymanych w organicznym, mocno osadzonym klimacie, krążek charakteryzuje się surowością kompozycji, silnie osadzonymi i melodyjnymi gitarami oraz organicznie brzmiącą sekcją rytmiczną. Wszystko to okraszone blackowym wokalem i potężnym brzmieniem.
Album został wydany 25. stycznia 2014 przez niemiecką wytwórnię Folter Records. Płyta ukazala się w Europie, Ameryce i na wszystkich platformach dystrybucji cyfrowej.

Płyta została zarejestrowana w Sound Division Studio, a producentem i realizatorem nagrań jest Arkadiusz „Malta” Malczewski (BEHEMOTH, DECAPITATED, HATE), odpowiedzialny również za miks całości materiału. Nad masteringiem czuwa natomiast uznane Studio HERTZ.
Stroną graficzną i projektem okładki zajął się malarz, artysta i grafik Łukasz Radziszewski.

Tracklista:

1. Century of Waste
2. Divide et Impera
3. Reign Mother War


4. Let the World Burn
5. The Edge
6. Legion
7. Unclean Words
8. Manifesto

Northern.Plague_band

NORTHERN PLAGUE można było zobaczyć na żywo we wrześniu i październiku 2013 r. w ramach jesiennej trasy Baptizing Europe in Blood Tour – Poland, gdzie zespół zagrał wraz brazylijskim UNEARTHLY oraz rosyjskim DEFORMITY.


www.northernplague.pl

www.facebook.com/northernplague