Nowa płyta BRIGHT OPHIDIA „Fighting The Gravity”

Białostocki progresywno-alternatywny projekt BRIGHT OPHIDIA przygotowuje się do wydania następcy bardzo dobrze przyjętego (np. na łamach naszego magazynu) albumu pt. „Set Your Madness Free” z 2009. Następca będzie nosił nazwę „Fighting The Gravity” i powinien ukazać się już w maju 2017 roku.

Sesja nagraniowa nowego albumy rozpoczęła się już pod koniec 2016 roku, na pierwszy ogień poszły bębny. Wraz z początkiem roku zespół przystąpił do rejestracji partii gitarowych, natomiast obecnie BRIGHT OPHIDIA wchodzi w fazę miksu i masteringu. Nie ma póki co namacalnych śladów dotyczących wokalów, więc w tej kwestii musicie uzbroić się w cierpliwość.

Co sam zespół mówi o nowym materiale:

Jesteśmy bardzo podekscytowani i z niecierpliwością czekamy na kolejne rejestracje instrumentów a następnie wokalu. Ciężko pracowaliśmy nad materiałem stale podnosząc sobie poprzeczkę i włożyliśmy w to dużo energii i serca. Nagrywamy w LaGrunge Studio u producenta Krzysztofa Murawskiego. Z Krzyśkiem znamy się już wiele lat – nagraliśmy u niego EPkę, nagłaśniał nas na koncertach w Polsce i Wielkiej Brytanii. Ten człowiek ma niesamowite ucho, dlatego jesteśmy na najlepszej drodze do uzyskania jak najlepszego brzmienia w studio jak i na żywo.

My natomiast zapraszamy na Facebook’a zespołu, gdzie możecie usłyszeć i przyjrzeć się bliżej procesowi nagrywania:

https://www.facebook.com/pg/Bright-Ophidia-150748701713426/

Więcej informacji na:

http://brightophidia.pl/

Na obecny moment najnowszym wydawnictwem pozostaje EP z 2015 roku zatytułowany „Against The Light”, z którego utwór promujący „My Lust My Fear” prezentujemy poniżej: