Nowe EP „Księga Samotnika” od SICKROOM

Dziś prezentujemy wam zespół, który w pierwszej kolejności oczarował nas pozamuzycznie, a następnie już całkowicie zgodnie z muzyczną etykietą. SICKROOM, bo o nim mowa, jest kapelą generalnie grającą heavy metal i nie lubiącą kategoryzacji oraz zamykania się na dany gatunek.To co wyróżnia ich najświeższe, wydane w styczniu 2017 roku EP pt. „Księga Samotnika” to magia ukryta w polskich tekstach ale nie byle jakich polskich tekstach (choć już za sam język mają u nas +1 do oceny) – wszystkie 3 utwory zawarte na EPce są niejako ścieżką dźwiękową do liryki Tadeusza Micińskiego, więc KAT & Roman Kostrzewski na pewno już siedzą na linii, żeby umówić SICKROOM na wspólną trasę!

Zespół dotąd na swoim koncie miał EPkę z 2010 roku, zatytułowaną „147”, ale te 7 lat pomiędzy kolejnymi wydawnictwami spożytkował na koncerty u boku znanych polskich kapel – CORRUPTION, FRONTSIDE, CARNAL, PROLETARYAT, a nawet zagrali jako support przed KORN w 2011 roku, zdobywając stopniowo rozgłos wśród metalowej gawiedzi i nie tylko.

Zachęcamy do zapoznania się z „Księgą Samotnika”, której lirycznej inspiracji można doszukiwać się w twórczości poety-maga, jednego z najbardziej znanych kontynuatorów teatru misteryjnego – Tadeusza Micińskiego, a w warstwie muzycznej odnajdziecie głęboką fascynację nowoczesnymi odmianami death metalu, z charakterystyczną ponurą, ciężką atmosferą.

SICKROOM tworzą:
Kamil (wokal);
Piotrek (gitara);
Malowany (bass);
Jimi (druga gitara);
Żaku (perkusja).

Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z twórczością łowickiego SICKROOM, obejmujemy także patronat nad ich nowym EP. Niedługo pojawi się u nas recenzja tegoż materiału, więc śledźcie uważnie nasz profil na FB! Natomiast jeśli chcecie sami sięgnąć po to wydawnictwo to kontaktujcie się bezpośrednio z zespołem na FB. Poniżej możecie odsłuchać EP w całości przed zakupem: