Nowe lyric video od NETHERFELL

Krakowski folkowy zespół NETHERFELL  zaprezentował pierwszy singiel, wraz z lyric video do utworu „Obumarcie (Narodziłem Się Niknąc W Trzewiach Ziemi)” zapowiadający najnowsze wydawnictwo grupy!

Oto co zespół pisze o nowym kawałku:
„Formacja NETHERFELL, dotąd znana głównie na scenie folkmetalowej, zaskoczyła słuchaczy zupełnie nowym stylem, który zaprezentowała na najnowszym singlu „Obumarcie (Narodziłem Się Niknąc W Trzewiach Ziemi)”. Zupełnie nowatorskie i trudne do opisania połączenie gatunków z jednej strony przywodzi na myśl muzykę tworzoną przez takie tuzy metalu jak: SUICIDE SILENCE, THY ART IS MURDER czy CHELSEA GRIN z muzyką etniczną, bogatym starodawnym instrumentarium (lira korbowa, dudy, dulcimer) oraz ludowymi zaśpiewami i męskim chórem. NETHERFELL, jeden z prekursorów folk metalcore, nie pozostaje ani na chwilę zespołem przewidywalnym i nudnym, tym razem stawiając podwaliny pod nowy gatunek: avantgarde deathcore. W tym enigmatycznie brzmiącym stylu odnajdą się nie tylko miłośnicy nisko strojonych gitar czy breakdownów, ale także osoby lubujące się w bardziej klimatycznych gatunkach jak black czy doom metal.

Utwór „Obumarcie” uchyla więc nieco rąbka tajemnicy, czego można się spodziewać po albumie, którego premiera zapowiedziana jest na początek 2018 roku. Na nadchodzącym wydawnictwie zespół zmienił nie tylko stylistykę muzyczną oraz produkcję dźwiękową, ale także stronę wizualną, za którą tym razem odpowiedzialny był zdolny rysownik Paweł Kuranda. Bazując na jego mrocznej, nieco komiksowej grafice, przedstawiającej słowiańskie demony – rusałki, zrealizowane zostało klimatyczne lyric video. Przy produkcji nie zabrakło także gościnnych występów. Oprócz męskiego chóru w utworze wystąpił także muzyk śląskiej grupy OTHALAN – Paweł Gra, który wykonał partię cymbałów górskich. Zespół zdradził ponadto, że lista gościnnych udziałów na nadchodzącym albumie będzie dłuższa i znajdą się tam głośne nazwiska ze sceny folk metalowej i nie tylko.”

Lyric video możecie obejrzeć poniżej: