Nowe ogłoszenia oraz goście specjalni na Metalmanii 2018

Po ujawnieniu plakatu festiwalowego autorstwa Zbigniewa Bielaka (przeczytacie o tym tutaj) mamy dla was kolejne ogłoszenia dotyczące Metalmanii 2018!

Pierwsze z nich dotyczy dołączenia grupy KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI oraz RAGEHAMMER do składu festiwalu! Dalej w tekście znajdziecie dokładniejsze informacje o obydwu zespołach.

Drugim, wcale nie mniej ważnym, ogłoszeniem jest zaproszenie w roli gościa specjalnego na Metalmanie 2018 znanego grafika oraz scenarzysty, autora komiksu „Będziesz się smażyć w piekle” – Krzysztofa „Prosiaka” Owedyka! Jest to obecnie jeden z najlepszych niezależnych twórców komiksów, a także scenarzysta, grafik i malarz, związany w latach 90. z niezależną sceną hardcore/punk.

Ostatnia powieść graficzna „Będziesz smażyć się w piekle” została wyróżniona potrójną Nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego 2016 (najlepszy rysownik, najlepszy scenarzysta i najlepszy polski komiks) oraz nagrodą 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi dla najlepszego polskiego albumu komiksowego. Na Metalmanii będzie można nie tylko spotkać się z tym autorem, ale i nabyć na własność tą tragikomiczną metalową epopeję. Prosiak: „Czuję się trochę jak Tarantul, bohater mojego komiksu ‚Będziesz smażyć się w piekle. Jest oszołomiony, bo przyjęli go do kultowej kapeli, ma wystąpić na kultowym festiwalu, gdzie grają kultowe zespoły. Teraz on, właśnie on, wśród nich!

Byłem na Metalmanii jakieś 30 lat temu w tłumie fanów. Nigdy bym się nie spodziewał, że stanę kiedyś po tej drugiej stronie. Tak jak Tarantul, czuję się oszołomiony!”

Na Metalmanii grupa KAT & ROMANA KOSTRZEWSKIEGO wystąpi w swoim stałym składzie: Roman Kostrzewski (wokal), Irek Loth (perkusja), Jacek Hiro (gitara), Krzysztof Pistelok (gitara) oraz Michal Laksa (bas). Obecnie zespół pracuje nad nowym albumem studyjnym, którego premiera przewidziana jest na 2018 rok! Zespół ten wywodzi się z legendarnej formacji KAT, która powstała w 1980 roku, a w swoim dorobku ma takie kultowe albumy jak np. „Metal & Hell”, „Oddech wymarłych światów”, „…Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach” czy też „38 minutes of life”.

Natomiast RAGEHAMMER to thrash, black, death, speed metal w swojej najbardziej surowej i szlachetnej postaci i zarazem jeden z najgłośniejszych debiutów na polskiej scenie metalowej. RAGEHAMMER działa już od 2012 roku, a w zeszłym roku ukazał się długo wyczekiwany pełnowymiarowy debiut formacji, „The Hammer Doctrine”, którego zawartość to pełnokrwisty kawał metalowej sztuki, zakorzenionej w dokonaniach takich grup jak np. SODOM, VENOM czy BATHORY.