ODRAZA – kaseta „Esperalem Tkane”

Odraza_Esperalem.Tkane.mc15. marca 2014, za sprawą Devoted Art Propaganda, ukazała się kaseta z debiutanckim materiałem duetu ODRAZA, zatytułowanym „Esperalem Tkane”. Jest to materiał po trosze o żądzy, wstręcie, niepokoju i po trosze o gniewie; w znacznym stopniu o wrogości, ale przede wszystkim jest to coś bardzo polskiego, z polskimi tekstami.

Nakład kasety jest ograniczony. Cena z wliczoną przesyłką to 19 zł.
Wersja CD, ze zmienioną oprawą graficzną, ukaże się w kwietniu 2014 dzięki Arachnophobia Records.

Skład zespołu ODRAZA to: Stawrogin (MASSEMORD) oraz Priest (MASSEMORD, MEDICO PESTE, VOIDHANGER). Materiał został nagrany w studiach Orion i Czyściec (FURIA, MOROWE, MASSEMORD, BLOODTHIRST), a mastering wykonał M. w krakowskim No Solace Studio (MGŁA, KRIEGSMASCHINE, MEDICO PESTE, VOIDHANGER).

Zespół tak mówi o swoim projekcie:

„Esperaklem Tkane” to siedem utworów black metalu zionącego smrodem wczorajszej wódy, tygodniowego potu, tanich papierosów i atmosferą ulicznego rynsztoka: „Świadczymy o tym, co na ulicy pośród blokowisk i starych kamienic, o tym, co zostawiamy bezpowrotnie za sobą, o sumie wszystkich klęsk i pełzającej za każdym samotności. To co nas odraża, co jest najniższe, najbardziej przyziemne i co chyba najistotniejsze, nieodległe – to my sami w lustrzanym odbiciu. Stajemy w opozycji do „spoglądania w górę”, metafizycznych zalotów. Nie ma mowy o podniesionych czołach, woli, nie ma również duszy. Jest „tu i teraz” – brudna fizjologia nałogu i relacja z upadku w wielkim mieście.”

Typowy, wulgarny wręcz, klimat polskiego black metalu bez oglądania się na resztę świata znakomicie kontrastuje z bluesowymi, przestrzennymi i innymi, na pozór nieprzystającymi do ekstremalnych form wstawkami, tworząc płytę pochłaniającą słuchacza swoją zawartością.

Esperalem Tkane Teaser:

Tracklista:

  1. Niech się dzieje
  2. Wielki Mizogin
  3. Esperalem Tkany

  1. Cicha 8
  2. Gorycz
  3. Próg
  4. Tam, gdzie nas nie spotkamy

odraza.konrakt@gmail.com