ODRAZA – płyta „Esperalem Tkane”

Odraza_Esperalem.Tkane15. kwietnia 2014 nakładem Arachnophobia Records ukazała się debiutancki album duetu ODRAZA zatytułowany „Esperalem Tkane” (7 utworów nietuzinkowego black metalu). Skład zespołu to: Stawrogin (MASSEMORD) oraz Priest (MASSEMORD, MEDICO PESTE, VOIDHANGER). Płyta została nagrana w studiach Orion i Czyściec (FURIA, MOROWE, MASSEMORD, BLOODTHIRST), a zmiksowana przez M. w krakowskim No Solace (MGŁA, KRIEGSMASCHINE, MEDICO PESTE, VOIDHANGER).

Zespół tak mówi o swoim projekcie:

„Esperaklem Tkane” to siedem utworów black metalu zionącego smrodem wczorajszej wódy, tygodniowego potu, tanich papierosów i atmosferą ulicznego rynsztoka: „Świadczymy o tym, co na ulicy pośród blokowisk i starych kamienic, o tym, co zostawiamy bezpowrotnie za sobą, o sumie wszystkich klęsk i pełzającej za każdym samotności. To co nas odraża, co jest najniższe, najbardziej przyziemne i co chyba najistotniejsze, nieodległe – to my sami w lustrzanym odbiciu. Stajemy w opozycji do „spoglądania w górę”, metafizycznych zalotów. Nie ma mowy o podniesionych czołach, woli, nie ma również duszy. Jest „tu i teraz” – brudna fizjologia nałogu i relacja z upadku w wielkim mieście.”

Typowy, wulgarny wręcz, klimat polskiego black metalu bez oglądania się na resztę świata znakomicie kontrastuje z bluesowymi, przestrzennymi i innymi, na pozór nieprzystającymi do ekstremalnych form wstawkami, tworząc płytę pochłaniającą słuchacza swoją zawartością.

Płyta została wydana jako tradycyjny jewel case na złotym CD z ośmiostronicową wkładką drukowaną na grubym papierze.

Wersja kasetowa ukazała się 15. marca 2014 nakładem Devoted Art Propaganda.

Esperalem Tkane Teaser:

Tracklista:

  1. Niech się dzieje
  2. Wielki Mizogin
  3. Esperalem Tkany

  1. Cicha 8
  2. Gorycz
  3. Próg
  4. Tam, gdzie nas nie spotkamy

www.arachnophobia.pl | sklep@arachnophobia.pl

odraza.konrakt@gmail.com