OPTICAL SUN: Release Party w Warszawie!

Lubelska formacja OPTICAL SUN w ramach wydarzenia „Żywi Stąd Nie Wyjdziecie” w Warszawie będzie świętowała premierę debiutanckiego krążka grupy wydanego nakładem Via Nocturna.

Obok mieszanki sludge/stoner/doom metalu serwowanego przez OPTICAL SUN usłyszymy dwóch reprezentantów lokalnej sceny metalowej: RUNNING RED (groove/alternative metal) oraz SUN NO MORE (dark metal).

OPTICAL SUN / RUNNING RED / SUN NO MORE

Kiedy: 28.03.19 (czwartek);
Gdzie: VooDoo Club (al. Prymasa Tysiąclecia 48A, Warszawa);
Start imprezy: 19:00;
Bilety: 15 PLN (w przedsprzedaży tutaj) / 20 PLN (w dniu koncertu).

Strona wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/2084762394951998/

Opis formacji:
OPTICAL SUN (Lublin, sludge/stoner/doom metal):
Zespół z Lublina założony na początku 2017. Pomysł od pierwszego wspólnego jamu był prosty – grają wolno i ciężko. Wyszła z tego muzyka instrumentalna, która jest połączeniem sludge, stoner i doom metalu. Wszystko to w mrocznej atmosferze filmowych tekstów o diabłach i innych czarach marach. Pierwsza EPka zespołu ukazała się 15 września 2018 r (w wersji cyfrowej). Jej nagraniem, mixem i masterem zajął się Haldor Grunberg z Satanic Audio, który także dołożył do utworów sample. Aktualnie Optical Sun skupia się na promocji swojej płyty, planowaniu pierwszych koncertów i szlifowaniu nowych utworów. Wydają teraz debiutancki album nakładem wytwórni Via Nocturna.

RUNNING RED (Warszawa, groove metal):
Jest nas pięciu, jesteśmy dorośli, a w przerwach od bycia poważnymi ludźmi gramy groove metal. Funkcjonujemy w niezmienionym składzie od lutego 2013 roku. W tym czasie zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów, w tym wystąpiliśmy na scenie Kriszny na XX Przystanku Woodstock (obecnie scena Viva Kultura, Pol’and Rock Festival) oraz wypuściliśmy dwie EP-ki. Przez pięć lat działalności nasza muzyka ewoluowała z trudnego do określenia miksu współczesnego metalu z hardcorem oraz naleciałościami psychodelii do bardziej surowego i osadzonego groove metalu, w którym wciąż pobrzmiewają stonerowe/southernowe elementy. Czerpiemy inspirację od szerokiego wachlarza artystów, poczynając od Kyussa, Kylesy przez Mastodon, Gojirę, zahaczając o Tool, oddając hołd Black Sabbath i docierając do wściekłego brzmienia Pantery, jednocześnie wciąż szukając własnych rozwiązań i kreując swój styl.

SUN NO MORE (Warszawa, dark metal):
Od fascynacji doom/death metalem początku lat 90-tych, przez wpływy 2 fali black metalu, aż do współczesnych brzmień. Sun No More to kapela powstała z miłości do muzyki, która święciła triumfy trzy dekady temu. Tematycznie obracamy się wokół człowieka, jako najważniejszego twórcy i najdoskonalszego tworu.