PATEK XIII (Czechy) – thrash/heavy metal

patek.13_logo

PÁTEK XIII to zespół, który powstał w czeskiej Karanie w 2006 roku. Założycielami są Lukas – wokal i Tom – gitara.

Zespół wykonuje muzykę thrashową o zabarwieniu heavy metalowym. To, co odróżnia zespół od innych, to warstwa liryczna, gdyż PÁTEK XIII czerpią garściami z klasycznych filmów grozy.

Zespół zadebiutował pierwszą płytą w 2007 roku wydaną na splicie przez Let Them Come Productions. Krążek „Seance Na Druhe Strane Sveta” oparty był w warstwie tekstowej na horrorach z lat osiemdziesiątych. Po tej płycie zespół wiele koncertował, odtwarzając mroczną atmosferę podczas swoich występów. Warto dodać, że płyta zawiera jedynie czeskie teksty.

Po trzech latach zespół ponownie wszedł do studia w odmienionym składzie, żeby zarejestrować swoją drugą płytę „Videothrash”. Tym razem PÁTEK XIII postawili na angielski i większość materiału została odśpiewana w tym właśnie języku. Na nowej płycie zespół trochę przyspieszył, ale także odważnie poeksperymentował z numerami. W rezultacie słuchacze dostali płytę mocną, ale z wieloma smaczkami. Zwieńczeniem albumu jest numer „MgMnare” gdzie do nagrania zaproszono wokalistów z różnych rejonów metalowego grania.

Obecnie zespół przygotowuje się do koncertów tak w Czechach, jak i w Polsce.

 

www.myspace.com/patek13teho

 patek.13_photo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.