Patronat Atmospheric Magazine: DEVILISH IMPRESSIONS Simulacra

Devilish.Impressions_simulacra

Ukazała się trzecia płyta jednego z czołowych, najbardziej innowacyjnych przedstawicieli krajowej sceny nowoczesnego black/death metalu. Mowa o DEVILISH IMPRESSIONS i albumie „Simulacra”. Muzyka dla fla fanów DIMMU BORGIR, BEHEMOTH i EMPEROR.

W Polsce album „Simulacra” ukazał się 26 marca 2012 roku nakładem Icaros Records, jako ekskluzywny 3-skrzydełkowy digipack z wytłoczonym logo i postaciami lucyferów znajdującymi się na froncie oraz z 16-stronicową książeczką. Autorem okładki płyty jest Michał ‘Xaay’ Loranc (m.in. NILE, KAMELOT, BEHEMOTH, VADER).

Dystrybucją płyty zajmuje się Metal Mind Productions. Płytę można nabyć również w sklepie internetowym Icaros Records.

Na dwóch oficjalnych profilach zespołu DEVILISH IMPRESSIONS: www.facebook.com/devilishimpressions oraz www.myspace.com/devilishimpressions można posłuchać dwóch utworów promujących album: „Icaros” oraz „The Last Farewell”.

 

Tracklista:

 

01. Icaros

02. Legion of Chaos

03. Lilith

04. Fear no gods!

05. The Scream of The Lambs

06. Spiritual Blackout

07. Vi Veri Vniversum Vivus Vici

08. The Last Farewell

09. Solitude

 

Nad nagraniem nowej płyty grupa pracowała od lipca 2010 roku. Trwająca ponad pół roku sesja nagraniowa została podzielona na kilka etapów. Rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku od rejestracji śladów gitar w Strobo Studio. Następnie w Hertz Studio nagrane zostały partie perkusji, po czym Lestath (ex SAMMATH NAUR, METransamissionAL) oraz Flumen (ASGAARD) zabrali się za rejestrację orkiestracji, sampli i innych instrumentów klawiszowych. W listopadzie zespół zawitał do olsztyńskiego Studio X, gdzie pod okiem Marcina Kiełbaszewskiego nagrano wokale. W tej postaci materiał trafił ponownie do Hertz Studio, gdzie od grudnia 2010 do lutego br. bracia Wiesławscy pracowali nad re-ampingiem gitar oraz mixem i masteringiem płyty.

Gościnnie na płycie wystąpili: Jacek Grecki (LOST SOUL) oraz Roman Bereźnicki, lider rockowej formacji LECTER.

„Naprawdę ciężko pracowaliśmy nad tym, by wszystko zabrzmiało tak, jak tego chcieliśmy. Ponieważ staraliśmy się być możliwie najbardziej precyzyjni, zajęło nam to spory kawałek czasu, zapewniam Was jednak, że warto było czekać. Nasze najnowsze dzieło śmiało mogę określić mianem kwintesencji tego, co w dotychczasowej twórczości Devilish Impressions najlepsze. Miejscami jest wciąż ekstremalnie, nigdy wcześniej jednak nasza muzyka nie była tak bardzo epicka i majestatyczna, nigdy wcześniej też nie cechowała się tego rodzaju feelingiem… ‘Simulacra’ jest zdecydowanie opus magnum zespołu!” – komentuje lider DEVILISH IMPRESSIONS, Quazarre.

 

Zespół opublikował trzy części raportu video dokumentującego sesję nagraniową. Np. zobaczyć można proces nagrania partii perkusji i basu. Usłyszeć też można fragmenty utworów z nowego albumu w finalnej wersji brzmieniowej.

 

 

 

 

 

 

 

W Gdyni odbyła się sesja zdjęciowa do albumu „Simulacra”. Zdjęcia wykonał Kamil Kumpin.

Komentuje lider zespołu, Quazarre:
„Muszę przyznać, że to bez wątpienia najlepsza sesja zdjęciowa w całej karierze tego zespołu, której efekt finalny przekroczył nasze najśmielsze względem niej oczekiwania. Chcieliśmy przedstawić siebie nieco inaczej w stosunku do tego, jak robi to obecnie większość zespołów parających się black/death metalem. Tak naprawdę nie wiemy, czy Wam się to spodoba, nie chcieliśmy jednak powielać pomysłów, jakie inni zrealizowali w przeszłości. Mogę tylko być pewien, że będziecie cholernie zaskoczeni, kiedy to zobaczycie. W imieniu całego zespołu chciałem również w tym miejscu podziękować Kamilowi, Ewie, Magdzie, Marcie i Tomkowi, których nieoceniona pomoc przy sesji sprawiła, że przebiegła ona tak płynnie.”

 

Devilish.Impressions_foto.simulacra


www.devilish-impressions.com

www.facebook.com/devilishimpressions

www.myspace.com/devilishimpressions

www.twitter.com/devilishimpress

www.icarosrecords.pl

DEVILISH IMPRESSIONS – zespoł, który po sukcesie poprzednich wydawnictw w zachodnich mediach zaczynał być postrzegany jako kolejny towar eksportowy naszego kraju. Grupa w ramach promocji poprzednich albumów z powodzeniem koncertowała w całej Europie w towarzystwie m.in. SATYRICON, BEHEMOTH, MARDUK, AETERNUS, SUICIDE SILENCE, HATE czy DISMEMBER. Występowała również na Wacken Road Show wraz z OVERKILL, SAMAEL, TRISTANIA, ENSLAVED oraz na festiwalach open-air przed MOONSPELL, GORGOROTH, CYNIC, RAGE.