Patronat Atmospheric Magazine: EFFECT MURDER Architects Of A Sense

effect.murder.2009

W dniu 5.02.2010, na specjalnym koncercie w Białymstoku, miała miejsce premiera najnowszej płyty zespołu EFFECT MURDER „Architects Of Sense”. Wydawcą albumu w Polsce jest White Worms Records, zaś europejska premiera odbędzie się 27 lutego w londyńskim klubie „The Underworld”, na koncercie organizowanym przez wydawcę The Prize Of Beauty Prod. Płyta składa się z ośmiu kompozycji utrzymanych w duchu brutalnego, technicznego death metalu z elementami grindu. Tym samym jest to powrót zespołu do koncepcji muzycznych, które zostały zapoczątkowane na minialbumie „Portrait Of Fanatic”, a rozwinięte w nowych kompozycjach. Na płycie pojawiło się kilku gości (m.in. Hal z ABUSED MAJESTY i HERMH, Przemek i Wojtek z HELLERAIZER, Adam ze studia No Rush).

l_effect-murder_architects-of-sense

Grupa przyznaje, iż przez ostatnie dwa lata intensywnie pracowała nad swoim stylem i charakterem muzyki, na której kształt złożyły się różne osobowości muzyków. Dzięki temu „Architects Of A Sense” jest najbardziej dojrzałym i spójnym materiałem białostockiej kapeli. To album pełen pasji i finezji, brutalności i muzycznej ekspresji, gdzie każdy z instrumentów odgrywa szczególną rolę przy jednoczesnym tworzeniu całości.
Przy produkcji albumu zespół skorzystał z usług najlepszych realizatorów dźwięku (Wojtek i Sławek Wiesławscy – Studio Hertz) oraz licznych przyjaciół (Piotr Polak – Studnia Studio, Adam – No Rush Studio).
Materiał był nagrywany etapami, co spowodowało rozciągnięcie realizacji w czasie. Pierwsze ślady zostały nagrane w maju ubiegłego roku w białostockim studiu Hertz, gdzie perkusista Gregor, pod okiem braci Wiesławskich, zarejestrował ślady bębnów. Gitary rytmiczne nagrano w lipcu, w studiu Studnia Piotrka Polaka. W sierpniu, we współpracy z mini studio No Rush, zarejestrowano ślady basu Dehumanizera oraz ścieżki wokalne Stanii. Później, z powodu obowiązków rodzinnych gitarzysty Johny`ego, zespół na blisko pół roku zawiesił działalność, a prace nad albumem zostały przerwane. Reaktywacja nastąpiła w lutym 2009 roku. Muzycy ponownie spotkali się w studiu No Rush, by zarejestrować partie gitar prowadzących oraz dopiąć wszystkie muzyczne szczegóły dotyczące albumu. Pod koniec lutego w studiu Hertz został zrobiony miks, a w maju 2009 mastering.