Patronat Atmospheric Magazine: FORMOSUS SIGNVM

formosus_signum31 marca 2012 światło dzienne ujrzał drugi materiał krakowskiego, death metalowego FORMOSUS, następca demówki „Alter” z roku 2008. Płyta nosi tytuł „SIGNVM”. W jej skład wchodzi pięć utworów, w tym jeden instrumentalny. Do pracy nad albumem zespół zaprosił znamienitego gościa, nierozłącznie związanego z polskim metalem od trzydziestu lat – Wojciecha Hoffmanna. Miks i mastering wykonał Dominik Burzym, mający na koncie produkcje dla HORRORSCOPE, SPHERE, WHOREHOUSE czy też ATROPHIA RED SUN.

Równocześnie FORMOSUS nawiązał współpracę z firmą 8merch, dzięki której płyta jest dostępna w dystrybucji tradycyjnej i cyfrowej, w kraju i za granicą. Planowana premiera za granicą ma nastąpić 1 maja 2012.

Podczas pracy nad materiałem „SIGNVM” z FORMOSUS rozstał się gitarzysta Maciek. Powód rozstania to odmienne wizje dotyczące dalszego kierunku rozwoju zespołu. Równocześnie kapela poszukuje następcy, który zastąpi Maćka na koncertach, jak i podczas prac nad materiałem studyjnym. Kontakt: band@formosus.pl

 

www.formosus.pl
www.myspace.com/formosusband
www.facebook.com/formosusband