Patronat Atmospheric Magazine: NEURONIA Insanity Relapse

Neuronia_Insanity_RelapseGrupa NEURONIA powraca z kolejnym premierowym materiałem. Warszawiacy udostępnili w sieci wydawnictwo zatytułowane „Insanity Relapse”. Czteroutworową EPkę można darmowo pobrać pod adresem www.neuronia.bandcamp.com można jej też posłuchać w całości na kontach zespołu w serwisach Facebook, MySpace, ReverbNation czy Youtube.

W czerwcu 2012 EPka „Insanity Relapse” zostanie wydana w formie limitowanego CD, dostępnego na koncertach NEURONII. Płytę będzie można zamówić również wysyłkowo bezpośrednio u zespołu.

 

Prace nad materiałem zamieszonym na „Insanity Relapse” rozpoczęły się już w połowie 2011 roku. „Jako pierwszy powstał utwór „Moon Over Providence”, który od jakiegoś czasu gramy już na koncertach. Ostatnie przygotowania i dopieszczanie aranżacji zakończyły się jednak około tygodnia przed wejściem do studia.” – mówi gitarzysta i założyciel NEURONII, Michał „Misiek” Rogala – „Tym materiałem chcemy otworzyć nowy rozdział w działalności zespołu. Po raz pierwszy cały skład NEURONII był zaangażowany nie tylko w aranżacje, ale także w komponowanie materiału.” – dodaje.

Nagrań dokonano w dniach 15-29 marca w studio Progresja, a produkcją, miksem i masteringiem zajął się Paweł „Janos” Grabowski, znany ze współpracy m.in. z takimi zespołami jak ANTIGAMA, CENTURION, DISPERSE, DIANOYA czy LOSTBONE. „Mieliśmy już okazję współpracować z Pawłem przy nagrywaniu singla w zeszłym roku i wyszło świetnie, więc postanowiliśmy i tym razem skorzystać z jego doświadczenia. Dzięki jego świetnemu „uchu” brzmienie EPki jest zawodowe.” – cieszy się Misiek.

Warstwa tekstowa nowej płyty NEURONII to – zgodnie z jej tytułem – szaleństwo. „A właściwie różne jego formy: bezsenność, niesprawiedliwość rządzących, stosowanie tortur, a na koniec trochę fantasmagorycznej grozy w hołdzie H. P. Lovecraftowi.” – opowiada Maciek „Tektur” Nawrot, wokalista i autor tekstów.

Za projekt okładki, mającej wprowadzić słuchacza w klimat szaleństwa, odpowiedzialny jest Marcin „Lycan” Smolarek ze studia DarkArts.

 

Tracklista:

1. Alone in the Dark (muz. Rogala, sł. Nawrot) 3:58
2. 3:33 (muz. Grotkiewicz, sł. Nawrot) 3:33
3. Kick the Fuckers Out (muz. Rogala, sł. Nawrot) 3:55
4. Moon over Providence (muz. Lewandowski, sł. Nawrot) 4:50
Całkowity czas: 16:16

 

Nagrano w dniach 15-29 marca 2012 roku w Progresja Studio, Warszawa

Produkcja, mix i mastering: Paweł „Janos” Grabowski

Okładka: Marcin „Lycan” Smolarek, www.DarkArts.pl

Teksty utworów dostępne pod adresem www.Neuronia.BandCamp.com

 

Skład:

Michał „Misiek” Rogala – gitara rytmiczna

Maciej „Tektur” Nawrot – wokal

Rafał „Lewy” Lewandowski – gitara solowa

Daniel „Beton” Grotkiewicz – bas, wokal

Łukasz „Lukas” Sobczyk – perkusja

 

Neuronia_foto2012

Zdjęcie zespołu: Aleksander „Oloss” Skweres, www.OSkweres.blogspot.com

 

www.neuronia.pl
www.facebook.com/neuronia
www.myspace.com/neuronia
www.reverbnation.com/neuronia
www.youtube.com/user/neuroniaofficial
www.neuronia.bandcamp.com

neuronia@o2.pl