Patronat Atmospheric Magazine: QUO VADIS Infernal Chaos

Quo.Vadis_infernal.chaos„Infernal Chaos” – nowa, ósma już w dorobku płyta polskiego thrash/death metalowego zespołu QUO VADIS ukazała się w dniu 19.06.2010 i jest dostępna jest w sprzedaży poprzez największe sieci handlowe w Polsce i Europie oraz za pośrednictwem sklepów internetowych Amazon i Nuclear Blast. Jest to pierwsza płyta zarejestrowana w wersji anglojęzycznej, w skład której wchodzi 11 nagrań. Muzykę można określić jako mix thrash i death metalu z wpływami muzyki progresywnej, na albumie można też znaleźć nowoczesne brzmienie i melodyjne refreny z porywającymi chórkami.

www.quovadis.metal.pl

Sesja naganiowa „Infernal Chaos” odbyła się w listopadzie 2009 w białostockim Hertz Studio, a masteringu dokonano na początku 2010. Wydaniem w digipacku zawierającym 16-sto stronicową książeczkę ze zdjęciami oraz tekstami utworów zajęła się własna wytwórnia kapeli – Chaos Records. Autorem grafiki jest Marek „Ptys” Jastrzębski  znany z produkcji dla HELLOWEEN i HEADBANGERS OPEN AIR XII. Na przełom czerwca i lipca zapowiadana jest premiera teledysku „Cross Of Gold” promującego to wydawnictwo.

Tracklista:

1.Caducus
2.Blood For Oil
3.Bomb & Fire
4.Black Horizon
5.Chaos
6.Dreams
7.Cross Of Gold
8.East Vs. West
9.Nimue
10.Evil Dad
11.Russia

Płyta „Infernal Chaos”, nim jeszcze ujrzała światło dzienne, już wzbudzała kontrowersje. Wszystko za sprawą okładki i symboliki na niej zawartej…
„Oczywiście mieliśmy świadomość, że znak dżinizmu będzie się jednoznacznie kojarzył, ale dlatego umieściliśmy na naszej stronie wyjaśnienie jego znaczenia” – wyjaśnia Skaya – „W Niemczech podczas produkcji koszulek jak właściciel drukarni to zobaczył, to był gotowy spalić całą produkcję. Zabronił wysyłać nam gotowych koszulek (dlatego ci, którzy nabyli już naszą koszulkę, mogą być pewni, że mają unikatowy i niepowtarzalny wzór – jest tych koszulek tylko 100 sztuk). To oczywiście pociąga za sobą kolejne konsekwencje w postaci opóźnień. Niestety trzeba było zmienić większość przygotowanych już materiałów, co odrobinę przesunęło datę premiery, ale i tak płyta ukazała się jeszcze przed wakacjami.” – uspokaja lider QUO VADIS.