PERCIVAL SCHUTTENBACH, ROCKASTA – 20.02.2016, Piła

2016.02.20_PERCIVAL.SCHUTTENBACHPERCIVAL SCHUTTENBACH, ROCKASTA
20.02.2016, Piła, „Klub Rockowy Barka”

20 lutego w pilskim Klubie Rockowym Barka zagrały zespoły ROCKASTA oraz PERCIVAL SCHUTTENBACH.

Tego wieczoru klub otworzył swoje podwoje o godzinie 19:00, a zespół ROCKASTA rozpoczął występ około czterdziestu minut później. Szczecińska kapela zagrała 10 utworów (zgodnie z setlistą): „Śruba”, „Taniec węgierski”, „Carmina burana”, „Tech-no”, „Unbroken Wings”, „Punk”, „Headbutt”, „Bach”, „Caste Of Titan” i „The Fall”, znakomicie rozgrzewając przybyłą publiczność, a ta odwdzięczyła się gromkimi żądaniami bisu, który, niestety, tego wieczoru nie nastąpił.

Powstały w 2011 roku zespół ROCKASTA określa siebie jako zespół grający industrial hard rock / industrial metal, a szerszej publiczności jest znany dzięki występom w czasie „Emerganzy” oraz X edycji programu „Must Be The Music – Tylko Muzyka”. Kapela prezentuje interesujące połączenie akordeonu (tak, akordeonu), ciężkich rokowych brzmień i muzyki klasycznej, choć w ich repertuarze są także kompozycje własne. Ta na pozór dziwna kompilacja w wykonaniu muzyków ze Szczecina daje znakomite efekty, a w połączeniu z dobrym nagłośnieniem i oprawą świetlną daje znakomite efekty. Z chęcią jeszcze nie raz zagoszczę na koncertach tego zespołu. Tym bardziej czekam na ich debiutancki krążek, który ma się ukazać 11 marca 2016 r.

Kolejny na barkowej scenie wystąpił założony w 1999 roku PERCIVAL SCHUTTENBACH, którego polskiej publiczności folk metalowej przedstawiać nie trzeba. Pomimo kilkunastoletniego doświadczenia, podczas koncertu w Pile zespół emanował świeżością sceniczną właściwą młodym, debiutującym zespołom, które dopiero złapały koncertowego bakcyla. Wrażenie radości z grania szybko udzieliło się przybyłej na koncert publiczności, która żywiołowo zareagowała na poczynania muzyków. Już od pierwszych minut przybyli fani jasno dawali do zrozumienia, jakiego repertuaru oczekują, a muzycy dali zadość oczekiwaniom większości obecnych, grając zarówno utwory z „Reakcji pogańskiej”, jak i najnowszy materiał. Tego wieczora ze sceny popłynęły: „Gdy rozum śpi”, „Oj tam na Mori”, „Pani pana”, „Dzierzba”, „I nie wrócił”, „Ognista pomsta”, „Oberek”, „Marysia”, „Aziareczka”, „Pocałunek”, „Svantevit”, „Lazare”, „Sokół”, „Satanismus”, a na bis „Rodzanice”, utwór na cześć MOTORHEAD, „Meluzyna” i wreszcie „Wóda”. Koncert oprawiono bardzo dobrym nagłośnieniem i oświetleniem scenicznym, które podkreślało atmosferę występu PERCIVAL SCHUTTENBACH, przyprawiając o frustrację wyłącznie nielicznych fotografów.

2016.02.20_PERCIVAL.SCHUTTENBACH.live

Warto podkreślić, że po koncercie muzycy znaleźli czas, by porozmawiać z fanami i podpisać płyty, a w kolejce po autograf trzeba było odczekać kilkanaście minut. Sądzę, że stwierdzenie iż PERCIVAL SCHUTTENBACH w Pile ma swoje stałe grono zagorzałych fanów, nie będzie na wyrost, a wielu spośród nich już wyczekuje kolejnych koncertów na lokalnej scenie.

[Łukasz Marczak – Kaspiro Photography]
więcej zdjęć na: http://www.kaspiro.com/2016-02-20-percival-schuttenbach/