Pierwsza lutowa aktualizacja składu Brutal Assault 24!

Organizatorzy czeskiego festiwalu Brutal Assault nie kazali fanom długo czekać na pierwszą, lutową aktualizacje line-up’u nadchodzącej, 24-edycji. Tym razem przygotowano na prawdę potężny update!

4-ego lutego oficjalnie do składu imprezy w czeskiej twierdzy Josefov dołączają: THE ARSON PROJECT, THE CONTORTIONIST, COVEN, DEMOLITION HAMMER, HELLHAMMER („Triump of Death” Set), MONSTER MAGNET, PRIMORDIAL, SKELETON REMAINS, SOILWORK, VAMPILLIA oraz WALLS OF JERICHO.

.

Ekipy SOILWORK raczej nikomu nie trzeba przedstawiać – wiecznie zapracowani Szwedzi z SOILWORK to marka sama w sobie. Zespół założony w Helsingborgu w 1995 roku przez gitarzystę Peter’a Wicher’sa oraz wokalistę Björn’a “Speed’a” Strid’a zyskał sławę unikalną mieszanką melodyjnego metalu. Przełomowym momentem w karierze zespołu na pewno było wydanie krążka pt. „Natural Born Chaos” wyprodukowanego przez Devin’a Townsend’a, który to album do dziś jest uznawany za ich największe dzieło.

Pomimo kilku znaczących zmian w szeregach zespołu, SOILWORK kontynuuje wydawanie bardzo dobrych krążków, podbijając coraz to bardziej odległe rynki na świecie. Formacja pojawi się na Brutal Assault 24 promować swoje najnowsze, niezwykle ciepło przyjęte przez krytyków wydawnictwo zatytułowane „Verligheten”.

Obok SOILWORK w czeskiej twierdzy Josefov pojawi się ich rodacy z THE ARSON PROJECT, czyli projektu niemalże powerviolence’owego balansującego na granicy sludge metalu oraz grindcore’u. Kwartetowi z Malmö wystarczy zaledwie 23-minuty, ażeby zaprowadzić rządy brutalności, okrucieństwa i brudu. Pokażą to już 7-10 sierpnia.

 

Szczyty nieskończonej muzycznej wyobraźni przybliży nam natomiast THE CONTORTIONIST. Muzycy, którzy nie boją się eksperymentować, sięgać w niezbadane soniczne przestrzenie. Muzyka formacji została skrojona tak, ażeby zadowolić i tworzących ją artystów, jak i publiczność zgromadzoną na scenie. Progresywne, aczkolwiek nadal niezwykle ciężkie dźwięki zakotwiczone w solidnym death metalowym podkładzie nieskażone są konwencjami czy nawet konkretnymi oczekiwaniami twórców. Czasem każdemu potrzeba trochę wyluzować – przy THE CONTORTIONIST to możliwe.

Poza tym na fanów będzie czekał specjalny set praojców black/thrash metalu z HELLHAMMER – „Triump of Death”, czyli wyłącznie numery z krążka o tym samym tytule wydanego w 1983 roku.