Pierwsze informacje o festiwalu Black Waves vol. 3

Otrzymaliśmy pierwsze potwierdzone informacje dotyczące festiwalu Black Waves w Jarocinie! Znana jest już data festiwalu oraz trzy pierwsze kapele, które zaprezentują się na 3 edycji.

Swoją obecność potwierdziło już: BANISHER, CORRUPTION, PLANET HELL, CEMETERY OF SCREAM które w zeszłym roku nie dotarło do Jarocina oraz jedna z najbardziej klimatycznych kapel w Polsce – FURIA! Trzecia edycja festiwalu odbędzie się 13 października 2018 r. w Jarocinie. Miejsce nie zostało jeszcze dokładnie ustalone.

Poniżej znajdziecie najbardziej przydatne linki oraz dokładny opis kapel, będziemy informować o wszystkich nowych ogłoszeniach związanych z festiwalem!

Line-up:
FURIA
BANISHER
CORRUPTION
PLANET HELL
CEMETERY OF SCREAM

Strona Festiwalu:
https://www.facebook.com/black.waves.fest/

Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/758263974370385/

Sklep:
http://black-waves-fest.8merch.com/services/store

Opis kapel:
PLANET HELL zniszczy Was materiałem z uznawanej za debiut roku 2016 doskonałej płyty „Mission One”. Muzycznym punktem odniesienia byli klasycy death, thrash, black metalu i industrialu a grupa stylistycznie celuje w pogranicze gatunków. Warstwa tekstowa to z kolei inspiracja dziełami Stanisława Lema, genialnego pisarza SF, filozofa, futurologa. W podsumowaniu roku 2016 wg redakcji Metal Hammera Przemysław Latacz jest wymieniony jako jeden z muzyków roku. Zespół w licznych podsumowaniach figuruje jako debiut roku a płyta jako jedna z najlepszych polskich płyt deathmetalowych 2016 roku.

 

CEMETERY OF SCREAM zespół powstał w 1993 roku w Krakowie z inicjatywy gitarzysty Marcina Piwowarczyka i perkusisty Grzegorza Książka. Muzycy zaprosili do współpracy basistę Jacka Królika i wokalistę Marcina Kotasia. W tym składzie grupa nagrała debiutanckie demo zatytułowane „Sameone”. Wydana przez Croon Records kaseta spotkała się z pozytywnym przyjęciem na lokalnej scenie muzycznej. Jesienią 1993 roku do Cemetery of Scream dołączył gitarzysta Artur Oleszkiewicz oraz keyboardzistka Kasia Rachwalik.
Pod koniec lipca 1994 roku grupa wystąpiła na festiwalu Strash’ydło. Wkrótce potem krakowskim studiu Gamma grupa rozpoczęła prace nad pierwszym albumem. W nagraniach uczestniczył także klawiszowiec Piotr Łabuzek, wokalistki Magda Jaglarz i Paulina Piwowarczyk oraz gitarzysta Paweł Góralczyk. Płyta zatytułowana „Melancholy” ukazała się rok później, ponownie nakładem Croon Records. W ramach promocji do utworu „Anxiety” został zrealizowany teledysk. W czerwcu 1997 roku zespół nagrał drugi album zatytułowany „Deeppression”. Tego samego roku skład opuścił gitarzysta Artur Oleszkiewicz, którego zastąpił Paweł Góralczyk. Album ukazał się na świecie w 1998 roku nakładem wytwórni muzycznej Serenades Records. Z kolei w Polsce nagrania wydała krakowska firma Croon Records.
W 1999 roku ukazał się pierwszy minialbum grupy pt. „Fin de Siecle”. Płyta była zwiastunem trzeciego albumu studyjnego pt. „Prelude To A Sentimental Journey” który ukazał się rok później nakładem Mystic Production. W 2002 roku grupa dała szereg koncertów Niemczech i Austrii. W 2005 roku z zespołu odszedł Marcin Kotaś, którego zastąpił Sebastian Góralik. W 2006 roku nakładem wytwórni muzycznej Metal Mind Productions ukazał się czwarty album pt. „The Event Horizon”. Również w 2006 roku formację opuścił Grzegorz Książek, którego zastąpił Tomasz Rutkowski. W 2008 roku grupę opuścił Sebastian Góralik którego zastąpił Olaf Różański. 26 stycznia 2009 roku ukazał się piąty album studyjny formacji zatytułowany „Frozen Images”. Nagrania były promowane teledyskiem do utworu „Cat’s grin”. W 2011 roku grupa podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Massacre Records.