Płyta „This Is Your Life” w hołdzie dla RONNI JAMES DIO wkrótce

RONNI.JAMES.DIO_This.Is.Your.Life.tribute16 maja 2014 roku miną cztery lata odkąd z powodu nowotworu (raka żołądka) zmarł RONNI JAMES DIO, jeden z największych głosów w historii metalu. Parę tygodni przed smutną rocznicą, 1 kwietnia 2014, pojawi się płyta „This Is Your Life”, na której wielcy współczesnej mocnej (i nie tylko mocnej) muzyki składają hołd genialnemu wokaliście. Na krążku znajdzie się 13 klasycznych utworów z pięknej kariery Ronnie’ego, w wykonaniu chociażby: ANTHRAX, ROB HALFORD, METALLICA, MOTÖRHEAD, SCORPIONS, COREY TAYLOR, TENACIOUS D., a także muzyków, którzy nagrywali i koncertowali z Ronniem. Produkcją płyty zajęła się żona Ronnie`ego – Wendy Dio.

Dochód ze sprzedaży płyty zasili konto fundacji The Ronnie James Dio Stand Up And Shout Cancer Fund (diocancerfund.org), której celem jest wspomaganie badań nad nowotworami oraz edukacja w zakresie profilaktyki nowotworowej. Założycielką fundacji jest Wendy Dio, żona artysty.

Rainbow, Black Sabbath, Dio – w tych zespołach Ronnie zdobył nieśmiertelność. Z nimi nagrał genialne piosenki, dziś będące klasykami ciężkiego grania. Jego głos był rozpoznawalny od razu, dźwięczny i potężny, w kontraście do drobnej postury artysty. Ronnie zawsze był w doskonałej formie, dbał o swoje „narzędzie pracy”. Zachwycał także po 60., o czym mogli przekonać się także polscy fani podczas występów Heaven & Hell w Polsce (wcielenia Black Sabbath z Dio na wokalu, ale pod inną nazwą z przyczyn natury prawnej).

Zdecydowana większość kompozycji z kompilacji „This Is Your Life” została przygotowana specjalnie na nią i nigdy wcześniej nie była publikowana.

Metallica nagrała dziewięciominutowy „Ronnie Rising Medley”, na który składają się „A Light In The Black”, „Tarot Woman”, „Stargazer” oraz „Kill The King”. Biff Byford z Saxon zmierzył się z „The Temple Of The King”, a wraz z Motörhead popełnił „Starstruck”. Rob Halford z Judas Priest połączył siły z przyjacielem i wieloletnim współpracownikiem Dio, Vinnym Appice’em, Dougiem Aldrichem (Whitesnake), Jeffem Pilsonem (m.in. Dokken, Foreigner) oraz Scottem Warrenem w niezapomnianym „The Man On The Silver Mountain”. Muzycy z ostatniego składu zespołu Dio, Simon Wright, Craig Goldy, Rudy Sarzo i wspomniany Scott Warren, razem z Glennem Hughesem (m.in. Deep Purple, Black Sabbath) zarejestrowali przepiękną perełkę, balladę „Catch The Rainbow”. Anthrax zmierzyli się z „Neon Nights”, zaś Adrenaline Mob z „The Mob Rules”, zaś grupa w składzie: Oni Logan na wokalu (Lynch Mob), Jimmy Bain, Rowan Robertson, Brian Tichy (m.in. Whitesnake, Ozzy Osbourne), ponownie zarejestrowała „I” z albumu Black Sabbath „Dehumanizer”. Królowa metalu, Doro, oddała hołd Ronnie’emu przerabiając wspaniały, majestatyczny „Egypt (The Chains Are On)”. Nagrodzony Grammy zespół Halestorm, nagrał cover drapieżnego „Straight Through The Heart”. Album uzupełniają: Corey Taylor (Stone Sour, Slipknot) i jego przeróbka wspaniałego „Rainbow In The Dark”, duet Tenacious D (Jack Black i Kyle Glass) z wersją nieśmiertelnego „The Last In Line”, metalcore’owcy z Killswitch Engage, którzy jeszcze za życia Dio wzięli na warsztat majestatyczny „Holy Diver” (tę wersję zamieszczono na kompilacji). A na finał mamy tego, któremu płyta oddaje cześć, Ronniego Jamesa Dio, i numer „This Is Your Life” z albumu „Angry Machines”, który stał się tytułem składanki, a którego tekst dotyczy… śmiertelności.

Album „This Is Your Life” to hołd złożony jednemu z największych, najwspanialszych wokalistów w historii heavy metalu, a także by wspomóc walkę między innymi z chorobą, która go od nas zabrała.

Tracklista:

1.    „Neon Knights” – Anthrax*
2.    „The Last In Line” – Tenacious D*
3.    „The Mob Rules” – Adrenaline Mob
4.    „Rainbow In The Dark” – Corey Taylor, Roy Mayorga, Satchel, Christian Martucci, Jason Christopher*
5.    „Straight Through The Heart” – Halestorm*
6.    „Starstruck” – Motörhead i Biff Byford*
7.    „The Temple Of The King” – Scorpions*
8.    „Egypt (The Chains Are On)” – Doro
9.    „Holy Diver” – Killswitch Engage
10.     „Catch The Rainbow” – Glenn Hughes, Simon Wright, Craig Goldy, Rudy Sarzo, Scott Warren*
11.    „I” – Oni Logan, Jimmy Bain, Rowan Robertson, Brian Tichy*
12.     „Man On The Silver Mountain” – Rob Halford, Vinny Appice, Doug Aldrich, Jeff Pilson, Scott Warren*
13.    „Ronnie Rising Medley (Featuring „A Light In The Black”, „Tarot Woman”, „Stargazer”, „Kill The King”)” – Metallica*

14.    „This Is Your Life” – Dio

* gwiazdką oznaczono piosenki wcześniej niepublikowane

HGH vs steroids