POPIOŁY – trzecia EPka pt. „Orfizmy”

POPIOŁY, czyli jednoosobowy projekt Sagittariusa (ex-CIEŃ) doczekały się wydania trzeciej EPki zatytułowanej „Orfizmy”

Materiał jest już do odsłuchu oraz kupna (CD lub digital) na Bandcamp’owym profilu zespołu: https://popioly.bandcamp.com/album/orfizmy.

.

Koncept POPIOŁÓW powstał na przełomie 2010 i 2011 roku, kiedy Sagittarius występował jeszcze w krakowskiej formacji CIEŃ w charakterze basisty. Brak możliwości realizacji swoich własnych pomysłów zmusił muzyka do stworzenia nowego pobocznego projektu.

Funkcję wokalisty nowo powstałych POPIOŁÓW objął Chorz (CIEŃ). W domowych warunkach powstał pierwszy utwór który zebrał dobre recenzje w sieci, następnie nastąpiła przerwa w procesie kreacji. Po kilku latach eksperymentowania z brzmieniem, kompletowania sprzętu i doskonaleniu umiejętności gry na instrumentach, wychodzi debiutancki materiał pt. „Walls, filaments, nodes, and voids”.

W 2017 powstaje EPka pt. “IMAGO EFFIGIES”, na której za wokal odpowiedzialny jest już sam Sagittarius. Muzyk w tekstach skupia się bardziej na
własnych przemyśleniach dotyczących śmierci, starzenia się, nałogów i fatalizmu. Wpływ na twórczość miały też liczne kolaboracje i wizyty w jazzowych klubach. W takiej atmosferze powstawały „Orfizmy”.

Zespół obecnie skupia się na nagraniu materiału na pierwszy studyjny krążek, a także zebraniu pełnego koncertowego składu.

Autorką grafik na „Orfizmach” jest rzeszowska artystka Natalia Krzywda. Album został wydany własnym sumptem.